comScore

Cuma rekat sayısı kaçtır? Cuma namazı kaç rekattır? (Cuma namazı saati 6 Haziran)

06 Temmuz 2018, Cuma 09:22
Cuma rekat sayısı kaçtır? Cuma namazı kaç rekattır? (Cuma namazı saati 6 Haziran)

Cuma namazı rekat sayısı kaçtır? Cuma namazı kaç rekattır? Cuma namazı kılmak isteyen vatandaşlar için cuma namazı rekat sayısını sizler için hazırladık. Cuma namazı kılmadan önce cuma namazının kaç rekat kılınacağını haberimizden öğrenebilirsiniz.

Cuma namazı kaç rekattır? Cuma namazı rekat sayısını öğrenmek isteyenler ve Cuma namazı kılmak isteyenler için Cuma namazı rekatını bilgilendiren haberimizi sizler için hazırladık. Müslüman aleminin en önemli günü olan cuma günü Cuma namazı kılmak isteyen Müslüman vatandaşlar Cuma namazı kaç rekat kılınır şeklinde aramalar yapıyor. Cuma günü kılınacak namazın kaç rekat kılındğını haberimizde bulabilirsiniz.
 

Cuma namazı nedir? Cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı kaç rekat?


Müslüman alemi için en mübarek gün olarak kabul edilen cuma günü ibadet etmek isteyen vatandaşlar cuma namazı saatlerini tkaip ederek namazlarını kılıyor. Peki cuma namazı nasıl kılınıyor? Cuma namazı kılmayı bilmeyenler için bu sorunun yanıtını veriyoruz. 

Cuma namazı, cuma günleri öğlen kılınır. Cuma namazında ilk olarak sünnet kılınır. Sünnetin ardından imam minbere oturur ve müezzin iç ezanı okur. Ezanın ardından imam iki kısımlık hutmesini okur. Hutbede cemaate faydalı dini bilgiler ve yönlendirici konuşmalar yapılır. Ardından imam iki rekat cuma namazı kıldırır.
Cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı rekatları kaçtır? Cuma abdesti nasıl alınır?
 

Cuma namazı rekat sayısı kaçtır? Cuma kaç rekat?


Cuma namazı: 4 rekat ilk sünnet, 2 rekat farz, 4 rekat son sünnet, 4 rekat Zühri Ahir (Son öğle) ve 2 rekat vaktin son sünneti olmak üzere toplam 16 rekat namaz kılınır.

CUMA NAMAZI SAATLERİ İÇİN TIKLAYIN >>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"