comScore

Cuma namazı kaç rekat? Cuma namazı rekat sayısı (27 Temmuz Cuma namazı saatleri)

27 Temmuz 2018, Cuma 09:09
Cuma namazı kaç rekat? Cuma namazı rekat sayısı (27 Temmuz Cuma namazı saatleri)

Cuma namazı kaç rekat? Cuma namazı rekat sayıları? 27 Temmuz Cuma günü ibadetlerini yerine getirmek amacı ile milyonlarca Müslüman vatandaşlarımız camilere gidecek. Cuma namazı ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımız Cuma namazı öncesinde Cuma namazı rekat sayısı ve Cuma namazı kaç rekat? Sorularına yanıt arıyor.

FutbolArenaCuma namazı kaç rekat? Cuma rekatı kaçtır? Cuma namazı rekat sayısı sorusuna yanıt arayan vatandaşlarımız haberimize göz atabilirler. 27 Temmuz Cuma günü Cuma namazı ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımızın en çok merak ettiği Cuma Namazı rekat sayısını sizler için derledik.


Cuma namazı kaç rekat? Cuma rekat sayısı kaçtır? 


Cuma namazı öncesinde abdest alacak müslüman vatandaşlarımız daha sonra camilerde Cuma namazı ibadetlerin yerine getirecek. Cuma Namazı rekat sayısını bilmeyen vatandaşlarımız internette en çok Cuma rekatı kaçtır? Cuma namazı rekat sayısı kaçtır? sorusuna yanıt arıyor. İşte cevabı;

Cuma namazı kılmak isteyen vatandaşlar için 1 haziran cuma rekat sayısını sizler için yazıyoruz. Cuma namazı, cuma günleri öğlen kılınır. Cuma namazında ilk olarak sünnet kılınır. Sünnetin ardından imam minbere oturur ve müezzin iç ezanı okur. Ezanın ardından imam iki kısımlık hutmesini okur. Hutbede cemaate faydalı dini bilgiler ve yönlendirici konuşmalar yapılır. Cuma namazı: 4 rekat ilk sünnet, 2 rekat farz, 4 rekat son sünnet, 4 rekat Zühri Ahir (Son öğle) ve 2 rekat vaktin son sünneti olmak üzere toplam 16 rekat namaz kılınır.


Cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı kılmayı öğrenme


Öncelikle "Niyet ettim Allah rızası için Cuma namazının 2 rekat farzını kılmaya. Uydum hazır olan imama." diye niyet ederiz. Daha sonra "Allahu Ekber" diyerek Tekbir getiririz ve namaza başlarız.
Tekbirden sonra elleri bağlarız ve sessizce Sübhaneke okuruz. Sübhaneke'den sonra bir şey okumayız ve imamı dinleriz.

İmam sureleri bitirdikten sonra "Allahu Ekber" diyerek rükuya gideriz. Rüku'da 3 kere "Sübhane Rabbiye'l-Azim" der ve doğruluruz. Doğrulurken "Semi Allahu li-men hamideh", tam doğrulunca ise "Rabbena leke'l hamd" deriz.


CUMA NAMAZI SAATLERİ! TIKLA >>


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"