comScore

Cuma namazı kaç rekat? Cuma namazı rekat sayısı (1 Haziran Cuma namazı saatleri)

01 Haziran 2018, Cuma 09:23
Cuma namazı kaç rekat? Cuma namazı rekat sayısı (1 Haziran Cuma namazı saatleri)

Cuma namazı kaç rekat sorusunun yanıtını sizler için veriyoruz. Cuma namazı kılmak isteyen müslüman vatandaşlar için cuma rekat sayısı adlı haberimizde tüm bilgileri derledik. Cuma namazı saatleri, cuma namazı rekatı ve cuma namazı nasıl kılınır sorularının yanıtları burada.

Cuma namazı kaç rekat? Cuma rekatı kaçtır? Cuma namazı rekat sayısı konusunda bilgi sahibi olmak isteyen müslüman vatandaşlar için cuma namazı saatlerini sizler için bir araya getirdik. Müslüman alemi için en önemli gün olan cuma günü namaz nasıl kılınır, cuma namazı rekatleri kaçtır gibi çok sayıda soruların yanıtları merak ediliyor.
 

Cuma namazı kaç rekat? Cuma rekat sayısı kaçtır? (1 Haziran cuma namazı nasıl kılınır?)


Cuma namazı kılmak isteyen vatandaşlar için 1 haziran cuma rekat sayısını sizler için yazıyoruz. Cuma namazı, cuma günleri öğlen kılınır. Cuma namazında ilk olarak sünnet kılınır. Sünnetin ardından imam minbere oturur ve müezzin iç ezanı okur. Ezanın ardından imam iki kısımlık hutmesini okur. Hutbede cemaate faydalı dini bilgiler ve yönlendirici konuşmalar yapılır. Cuma namazı: 4 rekat ilk sünnet, 2 rekat farz, 4 rekat son sünnet, 4 rekat Zühri Ahir (Son öğle) ve 2 rekat vaktin son sünneti olmak üzere toplam 16 rekat namaz kılınır.
 

Bugün Cuma saat kaçta? Cuma namazı bugün İstanbul saati (1 Haziran 2018)


Bugün cuma saat kaçta, bugün cuma saati İstanbul, bugün cuma namazı saatleri ne zaman gibi soruların yanıtlarını veriyoruz. Diyanet İşleri tarafından açıklanan cuma namazı saatlerini aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

CUMA NAMAZI SAATLERİ! TIKLA >>

FutbolArena Haber Turu (21 Eylül 2020)