comScore

Galatasaray Galatasaray

Burdisso'yu Arjantin'e sorduk

03 Şubat 2014, Pazartesi 02:10

İşte Arjantinli spor gazetecisi Mariano Capalbo'nun Burdisso hakkında FutbolArena'ya özel görüşleri


FutbolArena Özel - Galatasaray'ın yeni transferi Guillerme Burdisso, Türkiye'de pek tanınan bir oyuncu değil. Biz de bu yüzden Arjantin ligini çok yakından takip eden spor gazetecisi Mariano Capalbo'dan FutbolArena için Burdisso hakkında görüşlerini yazmasını istedik.

İşte Capalbo'nun Burdisso yorumu : 
"25 yaşında olmasına rağmen Guillermo Burdisso beklentileri karşılayabilmiş bir oyuncu değil. 21 yaşına kadar 1.ligde forma giymemişti. Rosario Central'de oynadığı ilk sezon takım 25 yıl sonra ilk kez küme düştü. Buna karşın Arjantin'in 2006 ve 2010 Dünya Kupası kadrolarında yer alan abisi Nicolas Burdisso sayesinde Roma'ya kiralık olarak transfer oldu. Ancak orada da çok az forma giyebildi.

Ertesi yıl Arjantin'e geri döndü ve kariyerinin en iyi sezonunu Arsenal Sarandi ile geçirdi. 2012'de gelen şampiyonluk ona Boca Juniors'un kapılarını açtı.
 
Kötü performans ve sakatlıklar çoğu zaman as kadroda yerini kaybetmesine neden oldu. Bu yüzden de teknik direktör Carlos Bianchi onun yerine başka isimleri tercih etmeye başladı.
 
Burdisso'nun en büyük gücü kuşkusuz hava toplarına olan hakimiyeti. Ancak çok daha güçlü ve yetenekli forvetleri savunmak zorunda kalacağı Avrupa futbolunda nasıl bir performans göstereceğini kestirmek zor. "

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.