comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaşlı Veli Kavlak için Hıncal Uluç'tan flaş sözler

28 Mart 2018, Çarşamba 11:04

Beşiktaş'ta uzun süredir sakatlığı bulunan Veli Kavlak'ın durumuyla ilgili spor yazarı Hıncal Uluç'tan olay yaratacak bir değerlendirme geldi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk yarışını sürdüren Beşiktaş'ta uzun süredir sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Veli Kavlak hakkında Hıncal Uluç'tan çarpıcı bir değerlendirme geldi. Veli Kavlak'ın yanlış tedaviler sonucu defalarca ameliyat edilmesinin ardından Türkiye Futbolcular Derneği'nin ayağa kalkması gerektiğini ifade eden Hıncal Uluç, sert ifadeler kullandı.
 

Hıncal Uluç'un Veli Kavlak yorumları (28 Mart 2018 Çarşamba)


A Spor'da değerlendirmelerde bulunan Hıncal Uluç şunları söyledi:

"Buraya gelirken yolda okudum. İçim sızlayarak, kendimi sporcunun yerine koyarak. Veli Kavlak. Türkiye'de sporcu sağlığının ne kadar yerlerde süründüğünün canlı, yaşayan bir örneği. Türkiye'deki bütün profesyonel futbolcular Veli'nin arkasında birleşip ayağa kalkmalı. 2011 yılındaki Samsunspor maçında omzunun üstüne düşüyor. Sene 2011. 7 sene. Bu 7 senenin 4 senesinde kulüp 3 tane antrenör, 4 tane kulüp doktoru değiştiriyor. O 4 kulüp doktoru da sağlam, temiz raporu veriyor. Antrenörler de oynatıyor, iğneyle. Bu 4 senenin sonunda iyileşme yok. Veli'nin sıkıntıları devam ediyor ve hiç oynayamaz hale geliyor. 3 sene süren ameliyatlar dönemi başlıyor. Birbiriyle alakası olmayan saçma sapan ameliyatlar. 5 ameliyat oluyor Veli. 3 senede 5 ameliyat. Cebinden harcadığı paranın haddi hesabı yok. 
Bu, Türkiye'nin en iyi kulüplerinden biri olan Beşiktaş kulübü. Galatasaray'da, Fenerbahçe'de durum farklı mı? Hangi kulübümüzün doğru dürüst, güvenilir bir sağlık sistemi var. En son hatırladığım Galatasaray'da Burhan Uslu'ydu. Burhan Hoca bıraktı işi, Galatasaray'ın Florya'daki tesisi yok oldu gitti. Şimdi bununla ilgilenen kim var Türkiye'de. Veli'nin başına gelen herkesin başına gelir. Bunun bir sorumlusu olmalı. Beşiktaş'ın futbolcusu bu. Bu konunu üstüne gidilmezse yazıklar olsun."

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (17 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.