comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın Slaven Bilic planı! Fikret Orman'ın kararı

27 Şubat 2019, Çarşamba 08:55
Beşiktaş'ın Slaven Bilic planı! Fikret Orman'ın kararı

Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş'in milli takıma gitmesi halinde Başkan Fikret Orman'ın Slaven Bilic'e teklif yapacağı iddia edildi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında 3-0 öne geçtiği maçta Fenerbahçe ile 3-3 berabere kalan ve lider Medipol Başakşehir'in 11 puan gerisinde kalan Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş'in ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Deneyimli teknik adamın sezon sonunda Milli Takım'ın başına geçmesi beklenirken, siyah beyazlıların da takımın başına eski teknik direktörleri Slaven Bilic'i getirmek istediği öne sürüldü. 
 

Beşiktaş Haberleri: Slaven Bilic, Beşiktaş'a gelecek mi?


Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş'in geleceği merak edilirken, tecrübeli çalıştırıcının Milli Takıma gitmesi bekleniyor. Siyah beyazlı yönetim de yeni teknik direktör arayışlarına başladı. Takvim'in haberine göre;  Başkan Fikret Orman'ın Şenol Güneş'in takımdan ayrılacak olması üzerine rotayı Slaven Bilic'e çevirdiği öğrenildi. Fikret Orman'ın Bilic konusunda yönetimden de destek aldığı belirtildi. 
 

Şenol Güneş'ten Fenerbahçe maçı basın açıklaması


"Fenerbahçe ile oynadığımız müsabaka sonrasında her zamanki gibi, kamuoyunda algı oluşturmaya yönelik bazı gayretlerin olduğunu görmekteyim...

Öncelikle, nereden senaryolaştırıldığını ve kimlerce sahnelendiğini bildiğim bu art niyetli eylemlerin işimi yapma noktasında şahsıma herhangi bir engel teşkil etmeyeceğinin bilinmesini isterim.
TESİS ÇIKIŞI YAŞANAN OLAY HAKKINDA

Fenerbahçe maçının ardından, Nevzat Demir Tesisleri'nden ayrılırken devletimizin güvenlik güçleriyle sadece uyarı amaçlı yapmış olduğum konuşmanın, yine devletimizin bir başka kurumunun mensuplarınca sanki taraftarımızla aramızda bir sorun yaşanmış gibi yansıtılması gerçekle bağdaşmamaktadır... 

"İSTİFAYI DÜŞÜNDÜĞÜM İDDİASI YALAN"

Yine, kaos oluşturmak amaçlı, aynı art niyet sahibi çevrelerce yönlendirilen bir başka basın mensubunun, kimden geldiği belli olmayan sözde duyumlara dayanarak gündeme getirdiği istifayı düşündüğüm iddiası tamamen yalandır...

Aynı basın mensubu niyetindeki soruyu maç sonrası bana yöneltmiş ancak soru, tarafımdan cevaba değer ciddiyette bile bulunmamıştır... Tavrım ortadayken aynı kişinin ekranlarda bu konudan bahsetmesinin arkasındaki asıl hedef sağduyulu herkesin malumudur..

İnsanların zihnini bulandırmaya yönelik bu tip yalan haberlere özellikle taraftarlarımızın ve kamuoyunun itibar etmemesini bekliyor, ısrarla tavırlarından vazgeçmeyenlerle ilgili mücadelemin, doğru bilgilendirme yöntemiyle süreceğinin bilinmesini istiyorum... 

BEŞİKTAŞ - FENERBAHÇE MAÇ SONU DEĞERLENDİRMELERİNELER OLMUŞTU?

Şenol Güneş hakkında yapılan “Milli takım dedikoduları performansını etkiledi mi?” sorusuna “Bunlar art niyetli yorumlar” ifadesini kullanırken bir basın mensubunun “İstifa edecek misiniz?” sorusunu ise yanıtsız bırakarak "Başka soru var mı?" demişti.

Öte yandan Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ardından Nevzat Demir Tesisleri'nin önünde kimliği belirsiz kişilerle teknik direktör Şenol Güneş arasında sözlü tartışma yaşanmıştı.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArana Haber Turu (5 Aralık 2019)