comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Bedelli Askerlik futbolcular için nasıl düzenlenecek? Futbolcular Bedelli Askerliği nasıl yapacak?

03 Ağustos 2018, Cuma 13:41
Bedelli Askerlik futbolcular için nasıl düzenlenecek? Futbolcular Bedelli Askerliği nasıl yapacak?

Bedelli Askerlik için futbolcuların durumu merak ediliyordu. Bedelli Askerlik yapması beklenen futbolcuların 21 günlük zorunlu askerlik hizmetini ne zaman ve ne şekilde yapacağı merak ediliyordu. Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Bedelli Askerliği futbolcular nasıl yapacak? Hangi futbolcular bedelli askerlikten faydalanacak? Bedelli Askerlik için zorunlu 21 günlük askerlik hizmetini sporcular nasıl yapacak? Futbolcular ne zaman bedelli askerlik yapacak gibi merak edilen soruların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz. 


Futbolcular nasıl bedelli askerlik yapacak? Futbolcular için bedelli askerlik celp dönemi 2018


Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal, geçtiğimiz gün Milletvekili Alpay Özalan ile birlikte sporcuların bedelli askerliği ne zaman yapacağıyla ilgili bir dizi görüşmelerde bulunmuştu. Konuyla ilgili Lig Radyo'ya konuşan Hakan Ünsal şunları söyledi:

"Futbolcular değil de sporcular için konuyu gündeme getirdik. Sezon başlayacağı için bedelli askerliği sporcuların nasıl yapacağı merak ediliyordu. Yaptığımız görüşmeler iyi geçti. Gerekli makamlara sporcuların bedelli askerliği devre arasında veya sezon sonunda yapmasının uygun olacağını söyledik. İlgili makamlar da bu konuyu değerlendireceklerini söylediler."
BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? TIKLAYIN
 

Bedelli Askerlik kaç liraya yapılacak? Bedelli Askerlik kaç gün olacak?


Bedelli Askerlik ile ilgili yasal düzenleme tamamlanırken hak sahibi olan adaylar 15 bin TL'yi ilgili bankalarda hesaplara yatıracak. Buradan dekontlarını alan hak sahibi vatandaşlar, askerlik şubelerinde işlemlerini yaptıracak ve sonrasıdna 21 gün temel eğitim alacakları birliklerine teslim olacak.
BEDELLİ ASKERLİK PAYLAŞIMLARI İÇİN TIKLAYIN

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"