comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan Mario Gomez ve Gökhan Töre açıklaması

12 Ekim 2016, Çarşamba 17:39
Beşiktaş'tan Mario Gomez ve Gökhan Töre açıklaması

Ahmet Nur Çebi, yaptığı açıklamada Mario Gomez ve Gökhan Töre hakkında konuştu.

FutbolArena - Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Nevzat Demir Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Gomez ve Töre ile ilgili herhangi bir planları olmadığını açıklayan Ahmet Nur Çebi, transferlerden memnun olduklarını belirtti.
Ahmet Nur Çebi açıklamasında “Geçen sene de başlangıçta takımımız en az bu kadar başarılıydı. Bu sene daha fazla puan aldık. O yüzden negatif bir düşüncemiz yok. Ümitliyiz ve daha iyi olacağımızı biliyoruz. Transferlerin hepsi çok faydalı. Hepsi çok faydalı olacak. UEFA kriterlerine göre yapıldı.
Gomez ve Töre ile ilgili herhangi bir planımız yok. Ocak ayı geldiğinde onların ve bizim durumumuza göre gündemimize gelirse bakarız. Şu an için böyle bir şey yok. Şartlara göre bakılır. Ancak şu an için kesinlikle öyle bir düşüncemiz yok. Allah selamet versin Gomez'e. Fikret Başkan'ın tabiriyle. Oranın oyuncusu onla ilgili bir açıklama yapmamız doğru olmaz ve beni hiç ilgilendirmiyor." ifadelerini kullandı.

ABOUBAKAR AÇIKLAMASI

Eleştirilere hedef olan Aboubakar'ı değerlendiren Çebi, "Aboubakar'ın kötü çıktığı şeklindeki eleştirilere ben katılmıyorum. Ben faydalı olacağına inanıyorum. Bir süreç yaşıyor. ve bu süreci aşabilecek bir kişiliği var. Kamuoyuyla aynı fikirde değiliz." dedi.
Ahmet Nur Çebi açıklamasının devamında "Yavaş yavaş oturmak üzere takımımız. Hocanın takıma olan güveni son derece pozitif. Bizim de hocamıza bakışımız son derece pozitif. Elindeki kadronun hepsini nasıl daha fazla verim alır onun üzerinde çalışıyor. Geniş kadronun olması bir sorun değil. Çok iyi bir şey. Zamanla yukarı doğru gidiyor performansımız. Bu sene Şampiyonlar Ligi'nde başarı istiyoruz. Niye Napoli'yi yenmeyelim. Bizim ana hedefimiz 1. olarak çıkmak gruptan. Bir çeyrek final oynayalım önce Şampiyonlar Ligi'nde sonra da final hedefi koyarız." sözlerini sarf etti.

'SAMUEL ETO'O İLE GÖRÜŞMEDİK'

"Eto ile ilgili bizim bir transfer görüşmemiz olmamıştır. Etik olarak başka bir takımın oyuncusuyla transfer görüşmesi yapmamız etik değildi. Bir transfer görüşmemiz olmamıştır. Biz Eto ile bir transfer görüşmesi yapmadık."

'SOSA BİZE BASKI YAPTI'

"Sosa benim yanıma geldi. Tatilde. Maalesef kendisinden kaynaklanan bize baskısı oldu. Bu baskıya dayanamadığımız için de kendisini yolcu etmek zorunda kaldık.

Sosa benim futbolcum değil artık. Sosa bu saatten sonra istediği yerde mücadele edebilir. 8.5 milyon Euro bir gelirle sattık kendisini. Ben artık kazandığımız paraya bakarım. Beşiktaş'ın formasını giymeyen hiçbir oyuncuyla ilgili konuşmayı doğru bulmuyorum."

ANTRENMANDAKİ GERİLİMLER

"Biz çıkan gerilimlerden negatif etkilenmiyoruz. antrenmanlar çok hırslı geçiyor ve bazı gerilimler olabiliyor. Bu olayları abartmamak lazım. bütün oyuncular birbirlerini seviyor onlar da etten kemikten yapılmış insanlar.

Tolga profesyonel olarak taraftarların protestolarını kabullenmek zorunda ama taraftara da şunu söylemem lazım Tolga da sizin oyuncunuz.”

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.