comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş Haberleri: Jose Sosa zam istiyor

21 Haziran 2016, Salı 17:30
Beşiktaş Haberleri: Jose Sosa zam istiyor

Beşiktaş'ın yıldızı Jose Sosa önümüzdeki 2 yıl için maaşına iyileştirme yapılmasını talep etti. Jose Sosa Beşiktaş'tan ayrılacak mı? Son gelişmeler... 

FutbolArena - Beşiktaş'ın şampiyonluğa ulaşmasında büyük katkı sağlayan Jose Sosa, yeni sezon için maaşına zam istedi. Arjantinli yıldızın diğer takımlardaki mevkidaşlarına oranla az ücret aldığı ve yönetimden iyileştirme talep ettiği ifade edildi.


Jose Sosa ne kadar maaş kazanıyor?


Vatan'ın haberine göre; Süper Lig'de 2015-16 sezonun şampiyonu Beşiktaş'ta Jose Ernesto Sosa'nın ücretinde iyileştirme istemesi kulübü yeni bir krizle karşı karşıya getirdi. Siyah-beyazlıların 1 Eylül 2014'te 1.4 milyon Euro'ya kiralayıp sonra 2 milyon Euro daha ödeyerek Metalist Kharkiv'den renklerine kattığı Arjantinli futbolcu ile yıllık 50 bin Euro artışla 1.5 milyon Euro'dan mukavele imzalanmıştı. Geçtiğimiz sezon 1 milyon 550 bin Euro garanti ücret ödenenen Sosa bu sezon net 1.6 milyon Euro alacak. 


Jose Sosa Beşiktaş'tan ayrılacak mı?


Arjantinli oyuncunun iyileştirme talebinin altında sergilediği performansın yanı sıra ezeleri rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe'de forma giyen oyuncuların ücretleriyle de kıyaslama yaptığı öğrenildi. Ancak G.Saray'da Sneijder'in 3.2 milyon garanti ve yıllık 1.3 milyon Euro imza parasıyla 4.5 milyon Euro, Selçuk'un bu sezon 2 milyon 850 bin Euro; F.Bahçe'de Diego'nun yıllık 3.5 milyon Euro, mukavelesi biten Meireles'in son yılında 2 milyon Euro aldığı düşünüldüğünde bu durum Beşiktaş için oldukça sıkıntı yaratacak gibi görünüyor.

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.