comScore
bilyoner

Barcelona Barcelona

UEFA'dan koronavirüs açıklaması! İptaller görüşülecek

12 Mart 2020, Perşembe 16:39
UEFA'dan koronavirüs açıklaması! İptaller görüşülecek

UEFA, tüm organizasyonların iptaliyle ilgili görüşmek üzere 55 ülke federasyonuyla toplantı yapacak.

FutbolArena - Avrupa'yı etkisi altına alan koronavirüs salgınının ardından UEFA'dan açıklama geldi. Ulusal liglerde maçların ertelenmesi ve seyircisiz oynatılması gibi kararlar alınırken UEFA'dan da başta EURO 2020 olmak üzere uluslararası organizasyonlarla ilgili toplantı yapılması yönünde karar alındı.

VİDEO KONFERANS YOLUYLA TOPLANTI YAPILACAK
UEFA, EURO 2020 ile birlikte yerel ve uluslararası organizasyonların iptaliyle ilgili görüşmek üzere 55 üye federasyonunu 17 Mart'ta toplantıya davet etti. Toplantı, video konferans sistemiyle yapılacak.

AVRUPA'DA HANGİ LİGLER ERTELENDİ?

Koronavirüs korunma yolları neler? Koronavirüs için ne yapılmalı? Koronavirüs tedavisi var mı?


Vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında koronavirüs belirtilerinin yanında koronavirüs tedavisi de araştırılıyor. Uzman değerlendirmelerine göre koronavirüs aslında normal gribal enfeksiyondan çok da farklı belirtilere sahip değil. Koronavirüs kapmamak için ellerin sık sık bol sabunu suyla yıkanması gerektiği belirtiliyor. Koronavirüs şüphesi olan hastaların vakit kaybetmeden hastanelere başvurarak gerekli testleri yaptırması gerektiği ifade ediliyor. 

Koronavirüsün şu anda için herhangi bir ilacı veya aşısı bulunmamakta. Ağır hastalık yaşayan bireylerin destekleyici tedavi almaları gerektiği belirtiliyor. Koronavirüsten korunma yolları arasında yapılacak en önemli maddelerin başında el hijyeni gelmekte. Bu dönemlerde tokalaşmamak, öpüşmemek mutlaka yapılması gerekenlerin başında geliyor. Ayrıca koronavirüsten korunmak için ellerin sık sık sabunlu suyla yıkanması gerektiği vurgulanıyor. Tek kullanımlık mediller ve el dezenfektanlarıyla elleri sık sık temizlemek gerekiyor. 

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!