comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım, FutbolArena'yı doğruladı

28 Ocak 2017, Cumartesi 13:18
Aziz Yıldırım, FutbolArena'yı doğruladı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Jose Sosa transferiyle ilgili detayları anlattı.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın divan kurulu toplantısında yaptığı açıklamalar gündem belirledi. Aziz Yıldırım, Jose Sosa konusunda da yaşananları anlattı. Transferin perde arkasını aktaran Aziz Yıldırım, Arjantinli oyuncunun terör nedeniyle gelmediği haberlerini yalanladı.

"KARİYERİ İÇİN GELEMEYECEĞİNİ SÖYLEDİ"
Basında çıktığı gibi terör yüzünden transferin gerçekleşmediği haberlerinin doğru olmadığını belirten Aziz Yıldırım, "Jose Sosa ile gidip görüştük ve kulübüyle de anlaştık. Fakat oyuncu, Milan'da kendini kanıtlamak istediğini söyledi. Terör yüzünden gelmiyor iddiası doğru değil. Beşiktaş'tan iyi ayrılmadığı için bu haberleri Beşiktaş'ın çıkardığını bize söyledi. Yani Sosa terör yüzünden gelmemezlik yapmadı." ifadelerini kullandı.

FutbolArena, 24 Ocak Salı günü yaptığı haberde Jose Sosa'nın kariyerini düşündüğü ve Milan'da kendini ispatlamak istediği için teklifi kabul etmediğini okuyucularına duyurmuştu.

TRANSFER NEDEN GECİKTİ?

FutbolArena, Fenerbahçe'nin transferde neden geç kaldığıyla ilgili kulübün maddi açıdan zorluk yaşadığı ve Emmanuel Emenike ile Van der Wiel gibi oyuncuları da satamaması nedeniyle takviye konusunda sıkıntı yaşadığını yazmıştı. O HABER İÇİN TIKLAYIN!

Aziz Yıldırım, divan kurulu toplantısnda yaptığı açıklamada bu konuyla ilgili de FutbolArena'yı doğruladı. İşte Yıldırım'ın transferle ilgili sözleri:

"Transfer konusunda bir oyuncuyla son aşamaya geldik. %100 olur demiyorum ama çalışmaları sürüyor. Türk sporu rahat değil. Kulüplerde ekonomik sıkıntılar büyük. Kur farkları borçların artmasına neden oldu. Futbol takımı ve diğer profesyonel branşlarda da bu kur farkı büyük sorun yarattı. Durduk yerde borçlar artıyor."

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)