comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Selim Ay'dan Galatasaray maçı hakemine tepki: "Kural değişti!"

12 Mart 2018, Pazartesi 23:02
Selim Ay'dan Galatasaray maçı hakemine tepki:

Atiker Konyaspor'un kaptanı Selim Ay, Galatasaray maçındaki penaltı pozisyonu hakkında FutbolArena'ya konuştu. Kuralın değiştiğini belirten Ay, daha dikkatli olunmasını istedi.

FutbolArena Özel - Süper Lig'in 25.haftasında Atiker Konyaspor ile Galatasaray arasında oynanan karşılaşmada hakem Halil Umut Meler, Konyasporlu oyuncunun eline çarpan topta penaltı noktasını göstermişti. Takım kaptanı Selim Ay, yaptığı açıklamalarda kuralın değiştiğini ve pozisyonun penaltı olmadığını belirtti.
 

Selim Ay, Galatasaray - Atiker Konyaspor maç sonu açıklamaları


FutbolArena'ya konuşan Selim Ay açıklamalarında, "Sezon başında federasyonun görevlendirdiği yetkililer, bu sene kuralın değiştiğini, top vücudun herhangi bir yerinden ele geldiği zaman penaltı olmadığını söylemişlerdi. Hatta iç sahada oynadığımız maçta, Pepe'nin kafasından seken top elinde gelmişti. O zaman da kuralın değiştiğini ve penaltı olmadığını söylemiştik. Bu hafta federasyonun gönderdiği temsilci yine anlattı bu olayı. Ben üstüne basarak özellikle sordum, Pepe'nin pozisyonundan örnek verdim. Bu maçta da aynısı bana oldu. Top ayağımdan sekerek kolumun altına geldi. Hakeme de durumu anlattım. ‘Elin açık' dedi. Başka şekilde kayamam zaten oraya. Bunları penaltı gol olmadığında da söylüyorum. Belki gol olsa maç erken kopabilirdi. Bu tür konuların tartışmaya açık olmaması lazım. Söylendiyse uygulansın. Bugün bana yarın bir başkasına. Kimsenin canı yanmasın. Öyle bir kural söylendi bize. Kural değişti. Hakemler de dikkat ederse sevinirim. Burada amacım, kaos oluşturmak veya laf sokmak değil. Kimsenin hakkı yenmesin. Karşımızda alın teri döken, mücadele eden futbolcu gurubu var onları da tebrik ediyorum” dedi.

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"