comScore

Antalyaspor Antalyaspor

İsmail Küçükkaya'dan Antalyaspor yönetimine tepki!

09 Mayıs 2018, Çarşamba 10:26
İsmail Küçükkaya'dan Antalyaspor yönetimine tepki!

Antalyaspor Kulübü'nün İzmir Marşı'nı söyleyen taraftarlarını eleştirmesine İsmail Küçükkaya'dan da tepki geldi. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında Antalyaspor deplasmanda Gençlerbirliği'ni 1-0 mağlup ederek ligde kalma yolunda önemli bir galibiyet elde etti. Antalyasporlu taraftarların, maçın sonlarında İzmir Marşı söylemesi yönetimin tepkisini çekti.

Antalyaspor yönetimi, "Tribünlerde siyasi mesajlar içeren tezahüratlar tasvip edilemez" şeklinde açıklama yaptı. Bu açıklamaya ilk tepki taraftarlardan, ardından futbolcular Yekta Kurtuluş ve Emre Güral'dan geldi. Son olarak FOX TV'de İsmail Küçükkaya da bu duruma tepki gösterdi.
"İZMİR MARŞI SİYASİ DEĞİLDİR"

FOX TV'de sabah haberlerini sunan İsmail Küçükkaya, "İzmir Marşı, İstiklal mücadelemizin ruhunu anlatır. Antalyaspor yönetimi nasıl olur da İzmir Marşı'nı siyasi bir mesaj olarak görür? Antalyaspor taraftarını ayakta alkışlıyorum" dedi.
 

Antalyaspor taraftarı Gençlerbirliği maçında hangi tezahuratı yaptı?


Antalyaspor yönetimi, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Antalyasporumuzu Yönetim Kurulu olarak siyaset üstü bir camia olarak düşünüyor ve her türlü siyasi tartışmanın dışında tutma hassasiyetimizi en yüksek düzeyde sergiliyoruz. Çünkü Antalyasporumuz farklı partilere gönül ve oy vermiş herkesin sevgilisi bir kulüptür. 
Ancak bize her zaman, her yerde destek veren kırmızı-beyaz renklere gönül veren bir kısım taraftarın Gençlerbirliği maçının son dakikalarına doğru ortaya koyduğu bazı tezahüratları, birlik olma ruhuna uygun olmamıştır. Yine Gençlerbirliği maçında bizlerin de çok sevdiği ve milli duygularımızı kabartan, ancak bir siyasi partinin gerek referandumdaki “Hayır” kampanyası sürecinde, gerekse Cumhurbaşkanı adayı tarafından siyasi malzemesi haline dönüştürülmüş bir marşın siyasi tarafgirlikle söylenmesi açıkçası hoş bir davranış değildir." ifadelerini kullandı.

Peki Antalyaspor taraftarları bu maçta hangi tezahuratları yapmıştı?Antalyaspor taraftarları maçın son dakikalarında İzmir Marşı'nı söylerken, uzun yıllardır küme düşme hattındaki takımların söylediği ve "Hükümet düşer, enflasyon düşer, Antalyaspor düşmez" şeklindeki tezahuratı da seslendirdiği görüldü.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"