comScore

Almanya'yı kasıp kavuran Türk hoca FutbolArena'ya konuştu

22 Ocak 2017, Pazar 15:01
Almanya'yı kasıp kavuran Türk hoca FutbolArena'ya konuştu

Almanya Bundesliga 2'de Sandhausen takımını çalıştıran Kenan Koçak, kısıtlı imkanlara rağmen büyük işler başarıyor. 36 yaşındaki genç teknik adam FutbolArena'ya konuştu. 

FutbolArena Röportaj - Almanya Bundesliga 2'de Sandhausen takımı çalıştıran Türk hoca Kenan Koçak, adeta Almanya'ya damga vuruyor. Sezon başında Sandhausen takımının başına getirilen 36 yaşındaki genç teknik adam, ligin maddi anlamda en düşük bütçesine sahip Sandhausen'de kısıtlı imkanlara rağmen ortaya koyduğu başarılı performansla Almanya'da adından sıkça bahsettirmeye başladı. 

“ALMANYA'DA KENAN KOÇAK RÜZGARI” 
Almanya'da Sandhausen başında çıktığı 17 karşılaşmada 6 galibiyet 6 beraberlik çıkaran genç çalıştırıcı için “geleceği parlak” yorumları yapılırken Kenan Koçak için Bundesliga'dan bazı takımların sezon sonu için fikir alışverişlerinde bulunduğu öğrenildi. 

“TERİM'E BÜYÜK SAYGI DUYUYORUM” 
“GELECEK ADINA A MİLLİ TAKIMI HEDEFİM VAR” 


Avrupa'da UEFA lisansına sahip tek türk çalıştırıcı olma ünvanına da sahip 36 yaşındaki çalıştırıcı, Futbolarena'ya konuşurken “Fatih Terim'e büyük sevgim ve saygım var. Duruşuyla takdir edilen bir çalıştırıcı. Türk futbolu adına da emekleri tartışılmaz. Bir Türk olarak o görevde olmak her insan adına gurur verici olsa gerek. İleride ben de o kutsal formanın başında hoca olarak çalışmak isterim.” 

"TÜRKİYE NEDEN OLMASIN" 

Kenan Koçak, Türkiye'den teklif aldınız mı sorusuna da "Menajerimle irtibata geçen kulüpler olmuş. Ama şuan için takımıma konsantre olmuş durumdayım. O işlerle ben ilgilenmiyorum. Neden olmasın." cevabı verdi. 

“TUCHEL EMRE MOR İÇİN BİR ŞANS” 

Thomas Tuchel'in Almanya'da çok sevildiğini ifade eden Koçak, “O gerçekten çok başarılı. Emre Mor'un Dortmund'a transferi gelişimine de büyük katkı sağlayacaktır. Emre adına Dortmund bir şans” diye konuştu. Haber: Ertan Süzgün

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"