comScore

Akhisar Belediyespor Akhisar Belediyespor

Akhisar - Kasımpaşa maç sonu Okan Buruk'tan hakeme tepki

28 Ağustos 2017, Pazartesi 00:54
Akhisar - Kasımpaşa maç sonu Okan Buruk'tan hakeme tepki

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Okan Buruk, Kasımpaşa maçı sonrası yaptığı açıklamada, “Oyun olarak çok üstün oynadığımızı düşünüyorum. 10 kişi kaldıktan sonra da oyunun belli bölümlerinde üstün oynadık. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. İlk üç içinde yer almak istiyorduk. Bu geceyi 3'üncü olarak tamamladık. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. 

FutbolArena - Akhisar Belediyespor, Süper Lig'in 3. haftasında Manisa 19 Mayıs Stadı'nda ağırladığı Kasımpaşa'yı 10 kişi kalmasına rağmen 2-1 mağlup ederek, puanını 7'ye yükseltti. Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Okan Buruk maç sonu basın toplantısı düzenledi.
 

Okan Buruk'un Akhisar - Kasımpaşa maç sonu açıklamaları


Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Okan Buruk, “Maça çok iyi başladık aslında. İlk yarı rakibi düşündüğümüz gibi çok kolay şekilde birinci ikinci ve üçüncü bölgeye çok rahat bir şekilde indik. Özellikle kenarları çok boş bıraktıklarını biliyorduk. Alan savunması yapıp topla buluştuğunda çok fazla baskı yapmadıklarını biliyorduk. İlk yarı temiz pozisyonlar oldu ama sonuçlandıramadık. İlk yarı 10 kişi kalmak kafamızda soru işaretlerine yol açtı. Ben kartların basit olduğunu düşünüyorum. Maça baktığımızda aslında Adem çok sevdiğimiz ve çok iyi bir oyunca aslında ama Adem'in maçın 90. dakikasına kadar sarı kart görmemesi de bir mucizeydi aslında. Burada Mustafa çok rahat kartlar gösterildi. İki kartında kolay olduğunu düşünüyorum. 10 kişi kaldıktan sonra devre arasındaki konuşmamamızda da çok geri çekilmeyeceğimizi, oyun karakterimizi aynı şekilde yansıtacağımızı, yine rakip kaleye gideceğimizi, kazanmak için her şeyi yapacağımız konuştuk. Bütün oyuncularım sahada oldukları süre içerisinde en mükemmelini yaptı. Çok koştular, çok mücadele ettiler. Hücumu çok düşündüler yani 10 kişiyle çok fazla rakip kaleye gittik. Kendi kalemizde iki üç tane net pozisyon verdik belli bir dakikadan sonra. Burada kalecimizin inanılmaz kurtarışları vardı. Oyun olarak çok üstün oynadığımızı düşünüyorum. 10 kişi kaldıktan sonrada oyunun belli bölümlerinde üstün oynadık. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. İlk üç içinde yer almak istiyorduk. Bu geceyi 3. olarak tamamladık. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Oyuncularıma teşekkür ediyorum.” dedi.

OKAN BURUK'TAN BAŞAKŞEHİR ÖRNEĞİ
Kendilerini destekleyen taraftarları da muhteşem olarak nitelendiren Buruk, “Takımın oyunu taraftarın coşkusuyla birleşti. Maç boyunca destek verdiler. Tribünlerin dolu olması bizim sahadaki oyunumuzun iyiye gitmesi, sıralamadaki yerimizin yükselmesi hepsi birbiriyle bağlantılı. Önümüzdeki haftalarda daha çok seyirci bekliyoruz. Başakşehir takımı tribüne oynadığı futbolla seyirciyi çekti. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. İnşallah daha iyi oynayacağız, daha büyük hedefler çizeceğiz ve tribünleri daha kalabalık şekilde göreceğiz. Aynı coşkuyu yaşatacağız” şeklinde konuştu.
 

Kasımpaşa'dan hakemlere Kemal Özdeş tepkisi


Maçın bitimine yakın hakem tarafından tribüne gönderilen Kemal Özdeş'in yerine basın toplantısına Yardımcı Antrenör Murat Duman katıldı.

Duman, “İlk yarıya bakıldığında iyi başlamadık, iyi oynamadık. Sadece ilk yarı takıldığımız konu Adem'e yapılan bir penaltı pozisyonu var. Akhisar 10 kişi kaldı. İkinci yarı daha istediğimiz gibi başladık, pozisyonlar da bulduk. Arkasından çok basit bir gol yedik. 1-0 olduktan sonra beraberliği yakalayabilirdik ama sonra yine basit bir hata ve 2-0 oldu. Akhisar daha da coşkulu oynadı. Bizim için üzücü” dedi.

"HOCANIN ATILMASI 4. HAKEMLE ALAKALI"

Teknik Direktör Kemal Özdeş'in oyundan atılmasını da değerlendiren Duman şunları söyledi: 

“Kemal Hoca'nın atılması 4. hakemle alakalı. Kemal Hoca 4. hakemin yanına giderek penaltı vuruşunda zamanın tutulmasını istiyor ancak uzatma 3 dakika veriliyor. Normalde 5-6 dakika uzatma verilmesi lazım. Akhisar'ı tebrik ediyorum. 10 kişi iyi oynadı. Bizim için kötü bir sonuç.”

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)