comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Advocaat'a göre futbolcuların bahanesi çok

08 Eylül 2016, Perşembe 07:33
Advocaat'a göre futbolcuların bahanesi çok

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat'ın, yönetime oyuncuların kendi hatalarını görmezden geldiklerine dair şikayet içerikli bir rapor sunduğu öne sürüldü. 

FutbolArena - Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat takımı rakibe baskıyla boğan bir hale getirmek için yönetimden 2-3 hafta süre istedi. Ancak Hollandalı teknik direktör futbolcuların Vitor Pereira döneminden kalma kötü alışkanlıklarını yönetime sunduğu raporta belirtti. 

Fotomaç'ın haberine göre; Dick Advocaat takımda kimsenin ekstra çalışma yapmamasından dolayı şikayetçi etti. İdman bitince herkesin eve gittiğini söyleyen Hollandalı çalıştırıcının "Gün içinde bu takım için harcanan süre 4-5 saat. Bu süreyi 8 saate çıkarmalıyız." dediği kaydedildi. 
Dick Advocaat'ın takımla ilgili Fenerbahçe yönetimine sunduğu raporun geri kalan kısmı ise şu şekilde:

"Yumuşak bir takımız. Bize fazla faul yapılsa da her faulde yerde dakikalarca yatmayı gerektirece fauller değil. Oyuncuların direnci yok. Kaya gibi olmalıyız. Yerde yatan benim yanımda güçsüzdür."

HERKESİN BAHANESİ VAR
Dick Advocaat'ın Fenerahçe yönetimine takımla alakalı sunduğu raporda şu sözlere yer verdiği iddia edildi:

"Bu takımda herkesin bahahnesi var. Örneğin; Geçen sezon ligde Beşiktaş'ın dış güçler tarafından şampiyon yapıldığını, Braga'ya da hakem yüzünden elendiklerini düşünüyorlar. Pereira'nın hataları yüzünden başarısız olduklarına inanıyorlar. Oyuncular kendi hatalarını gözden bile geçirmiyor. İşlerinden keyif almıyorlar. Arkadaş değiller. İdmanlar durağan geçiyor. Futbol böyle bir şey değil. En büyük sorun ise kalpleriyle oynamamaları. Sadece Volkan Demirel, Mehmet Topal, biraz da Emenike ve Volkan Şen yürekleriyle oynuyorlar. Yabancı oyuncularda kalpleriyle oynama konusunda ciddi sıkıntı var." 

FutbolArena Transfer Arenası (19 Haziran 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.