comScore

Zuhal Olcay'a Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretten hapis cezası! (Zuhal Olcay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ne demişti?)

22 Mart 2018, Perşembe 13:56

Zuhal Olcay'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret etmesi sonucunda hakkında soruşturma başlatılmıştı. Mahkemeye çıkan Zuhal Olcay hakkında ne hapis cezası verildi? Zuhal Olcay'ın mahkemesi, aldığı hapis cezası ve aynı zamanda Zuhal Olcay'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakare etmesi sonucu yaşananların tüm ayrıntılarına FutbolArena'da ulaşabilirsiniz. 

FubolArena - Zuhal Olcay hapis cezası mı aldı? Ünlü oyuncu Zuhal Olcay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret mi etti? Zuhal Olcay neden hapis cezası aldı? Tüm bu soruların cevaplerını sizler için derledik. İstanbul Anadolu 46. Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen davanın ardından Zuhal Olcay'ın cezası belli oldu. Zuhal Olcay'ın hayatına, aldığı hapis cezası ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında söylediklerine dair tüm gelişmelere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 


Zuhal Olcay neden hapis cezası aldı?


İstanbul Anadolu 46. Asliye Mahkemesi'nde görülen Zuhal Olcay'ın duruşmasına aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları da katıldı.  Erdoğan'ın avukatı, celse arasında CD'yi incelediklerini, ekleyecek başka bir husus olmadığını sanık hakkında şikayetlerinin devam ettiğini ve cezalandırılmasını talep ettiler. Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret etmekten yargılanan Zuhal Olcay görülen mahkemede ünlü oyuncunun aldığı ceza belli oldu. Zuhal Olcay peki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında ne söyledi? Zuhal Olcay'ın, Kadıköy'de 5 Ağustos 2016 tarihinde sahne aldığı yerde şarkı söylerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği belirtildi.  Bir vatandaşın ihbarı üzerine emniyet güçlerinin harekete geçtiği ve devamında Zuhal Olcay hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi. 

Öte yandan Zuhal Olcay ise kendisine yöneltilen soruşturmayı kabul etmedi. Zuhal Olcay'ın, iddiaya konu hareketi Cumhurbaşkanı'na yönelik değil, ön sırada bulunan bir seyircinin laf atması üzerine yaptığını söylediği belirtildi. Olcay'ın ifadesinde, kendisi ve seyircilerin alkol aldığını, alkol nedeniyle hoş olmayan hareketler yapmış olabileceğini söylediği ve suçlamayı kabul etmediği iddianamede belirtildi. 
 

Zuhal Olcay kaç yıl hapis cezası aldı?


Mahkeme Hakimi, sanık Zuhal Olcay'ı önce 1 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanığın geçmişi, sosyal ilişkileri, fiilden sonraki ve yargılama sürecindeki davranışlarını göz önünde bulunduran mahkeme hakimi, Zuhal Olcay'ın 10 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına hükmetti
 

Zuhal Olcay kimdir, nereli, kaç yaşında, evli mi?


Babası erkek berberi Cevat İşanç, annesi ev hanımı Süheyla İşanç'tır. Konservatuvarda piyano öğretmeni olan teyzesinin teşviki ile Ankara'ya giderek tiyatro eğitimine başladı. 1976'da Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünü bitirdi. Aynı yıl sınıf arkadaşı Selçuk Yöntem ile evlendi. Bir sene Londra'da eğitim gördü. Üç yıl süren ilk evliliğinin ardından iş adamı Zafer Olcay ile evlenen Zuhal Olcay, İzmir'e yerleşti ve İzmir Devlet Tiyatrosu'nda oyunculuğa başladı. 1981 yılında kızı Ceren dünyaya geldi. 1983'ten itibaren çeşitli televizyon yapımlarında rol aldı; ilk televizyon filmi olan Sönmüş Ocak'tan sonra Parmak Damgası adlı yapım ile tanındı. Film festivallerinde aldığı ödüller ününü arttırdı.

Tüm Aktüel Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.