comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Zorunlu seçim Olimpiyat

20 Şubat 2014, Perşembe 17:09

Beşiktaş stat sorunsalını yaptığı açıklama ile Olimpiyat stadı olarak belirledi.

FutbolArena - Beşiktaş stat sorunsalını yaptığı açıklama ile Olimpiyat stadı olarak belirledi. Hatırlarsanız inşaat yoğun şekilde devam ederken yaz boyunca maçlarımızı nerede oynayacağız tartışması yaşanmıştı. Galatasaray'ın yaklaşımı büyük krize neden olurken Fatih Terim oynayabilirler benim için sorun yok dedikten sonra hem taraftarı hemde yöneticileri üstüne çekti ve konu neredeyse kavgaya kadar gitti. Daha sonra Fenerbahçe ile temaslar başladıktan sonra hızlı bir şekilde olumlu cevap alınmasına rağmen Anadolu yakası olmasından kaynaklı vazgeçildi. Son olarak cepte bulunan Olimpiyat stadı ile başlangıç yapıldı ve herşey iyi gidiyorken, malum taraftar olayları ve güvenlik yüzünden zorunlu Kasımpaşa stadının yolu tutuldu.

Aslında Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan stadı konum olarak, lokasyon olarak, ambiyans olarak en uygun stat olarak görünse de en büyük problem Kasımpaşa acaba bu isteği olumlu karşılıyor muydu? Cevap olarak buna hızlı bir kontra yanıt verilebilir çünkü yeniden yapılanan Kasımpaşa imajını, başkanını, logosunu ,yönetimini, yabancılarını, bütçesini tamamen değiştirmişti. Ve kendi kalesini açık ve aleni şekilde paylaşmaktan yana değildi. Daha ilk gün Hasan Hilmi Öksüz slogan olması durumunda sözleşmeyi fesih edebileceklerini söylemesinden çok rahat anlaşılıyordu.

Gezi parkı olayları son dönemin en büyük ayaklanmalarından bir tanesi gibi görünürken Beşiktaş ön planda yürüdü ve bu hadise biraz üstüne yapıştı. Derbi olayları,1453 grubu hikayeleri, cezalar derken son olarak da Donk meselesi ile birlikte çok ince bir iple bağlı olan birliktelik otomatik olarak kopmuş oldu.

Para ödemeleri yapılmadı cümleleri sadece su yüzeyindeki görünen tabaka olduğu deniz altında kalanlar ganimet olarak kaldı. Bundan sonra Beşiktaş kimseye ihtiyaç duymadan stadı yapılana kadar Olimpiyat stadında kalmalı, çünkü bütün oynadığı maçlarda seyirci kendine ayrılan yerleri doldurdu ve yalnız olmadığını ispatlamış oldu. Bu bölümde Beşiktaş tarafını da kutlamak gerekir çünkü Galatasaray'da stadı yapılırken, Trabzon'da zemini ve trübünleri yapılırken bu statta oynadı ama dolduramamıştı.

Tek bir kelimeyle ‘'helal olsun'' demek gerekir.

Yeni stadı yapılınca rakipleri ile arasındaki fark ekonomik ve motivasyon açısından da değişecektir.

Haber / Analiz: Yetkin Etkin

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.