comScore

Galatasaray Galatasaray

Zoran Simovic'ten Muslera'ya rekor mesajı

26 Şubat 2017, Pazar 22:36
Zoran Simovic'ten Muslera'ya rekor mesajı

Galatasaray'ın efsane kalecilerinden Zoran Simovic, Fernando Muslera'ya mesaj gönderdi.

FutbolArena - Galatasaray'da 1984 - 1990 yılları arasında forma giyen ve yaşadığı şampiyonlukların yanı sıra Şampiyon Kulüpler Kupası'nda da yarı final oynama başarısı gösteren Yugoslav kaleci Zoran Simovic, Galatasaray televizyonuna konuk oldu.

Galatasaray'ın kalecisi Fernando Muslera'nın Beşiktaş derbisinde 188. maçına çıkacak olması ayrı bir önem taşıyor. 


Galatasaray tarihinde en çok maçta forma giyen yabancı futbolcu


Galatasaray tarihinde, Galatasaray formasını en çok maçta giyen yabancı oyuncu 188 maçla Zoran Simovic'ti. Bu rekoru şimdi bir başka kaleci Fernando Muslera ile paylaşmak üzere olan Simovic, "Bu rekor 27 sene kırılamamamıştı. Rekorlar bugün var, yarın yok" dedi.
2011 yılından bu yana Galatasaray forması giyen Fernando Muslera, Beşiktaş maçında Simovic'in rekorunu egale edecek ve sonrasında çıktığı ilk maçta da rekorun tek başına sahibi olacak.


Zoran Simovic, Fernando Muslera'ya plaket verecek


TT Arena'ya ilk kez bu maçta gidecek olan Simovic, "Muslera'ya plaket vereceğim. Biraz heyecan var. Kazanacağımızı düşünüyorum. Muslera'yı da tebrik ediyorum, futbol yaşamında ve hayatında başarılar diliyorum. Bu rekor 27 sene kırılamamamıştı. Rekorlar bugün var, yarın yok. Ben 30 yaşında geldim, 36'da bıraktım. Ben de Muslera gibi 24 yaşımda gelseydim belki daha uzun süre oynayabilirdim. Ama yine de çok mutluyum" ifadelerini kullandı.


Zoran Simovic'ten taraftarlara mesaj


Türkiye'nin kendisi için 2. vatan olduğunu ifade eden Simovic, TT Arena Stadı hakkında da konuştu. Simovic "Benim futbol oynadığım şartlar ve şimdiki şartlar çok farklı. TT Arena çok güzel bir stat ama ben yine de Ali Sami Yen Stadı'nı seviyorum. Tıpkı Ali Sami Yen Stadı gibi Galatasaray taraftarını da her zaman özlüyorum ve onları çok seviyorum" dedi

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)