comScore

Karabükspor Karabükspor

Zoran Barisic: ''Türkiye'ye severek geldim'' - Karabükspor Haberleri

28 Şubat 2017, Salı 11:40
Zoran Barisic: ''Türkiye'ye severek geldim'' - Karabükspor Haberleri

Karademir Karabükspor'un yeni Teknik Direktörü Zoran Barisic önemli açıklamalarda bulundu

FutbolArena - Karademir Karabükspor'un yeni Teknik Direktörü Zoran Barisic önemli açıklamalarda bulundu. Barisic Türkiye'ye severek ve isteyerek geldiğini belirtti.

AA'da yer alan habere göre, Zoran Barisic uzun süre Avusturya'da Rapid Wien takımını çalıştırdığını, bu takımla başarılı maçlar çıkarttıklarını anlattı.
''İŞÇİ TAKIMIYIZ''

"Bana teklif geldiğinde Kardemir Karabükspor hakkında araştırma yaptım. Bir işçi takımı. Teklifi memnuniyetle kabul edip geldim. Şimdi buradayım." 

''TÜRKİYE'YE SEVEREK GELDİM''

"Türkiye'ye severek geldim. Türkiye'de kaliteli oyuncular oynuyor. Tanıdıklarım var. Veli Kavlak, Yasin Pehlivan, Ümit Korkmaz, Tanju Kayhan'la beraber çalıştım. Onlar da Rapid Wien'den geldiler Süper Lig'e."

''TERÖR OLAYLARI HER YERDE OLUYOR''

"Benim hiç korkum olmadı. Terör olayları her yerde oluyor. Berlin'de Nice'de de oldu. Bu her yerde olabilir. Karabük'e geleli bir hafta oldu. Şehri bile gezmeye şansımız olmadı. İdmandan eve, evden idmana. Karabük insanı çok cana yakın, sıcakkanlı. Bu benim çok hoşuma gitti."

"Lig çok zor. Sezon ortasında geldim, kolay değil. Bir hafta içinde her şey iyi olamaz. Zamanla oyuncularla daha uyum içinde çalışacağız. Dany, Latovlevici ve Seleznov'u tanıyordum zaten. Hedefimiz var. Ligde kalmak. Bunu sağlamak için çalışacağız. Gençlerbirliği maçında taraftarımız çok iyiydi. Takımı ateşleyen süper bir taraftarımız var. Daha çok gelir ve desteklerlerse bizim daha iyi olur. Her şeyi onlar için yapıyoruz."

"Dış sahada maç kazanamıyoruz. Trabzonspor ile deplasmanda oynayacağız.  Kaybedecek bir şey yok. Trabzonspor'u iç sahada 4-0 yenmişiz ancak dış sahayla kıyaslayamayız. Başka maç, başka zaman. İyi hazırlanıp, iyi konsantre olup Trabzon'a gideceğiz."
 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)