comScore

İzmir'e Metin Oktay Stadyumu

28 Ağustos 2016, Pazar 15:25
İzmir'e Metin Oktay Stadyumu

Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Metin Oktay'ın adının Bornova'daki Doğanlar Stadı'na verilebileceğini açıkladı

FutbolArena - TFF 1.lig ekiplerinden Altınordu'nun başkanı Seyit Mehmet Özkan yapımı tamamlanan Yeni Bornova Stadının adının Metin Oktay isminin verilmesini istediğini belirtti.

İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na çağrıda bulunan Altınordu klüp başkanı Seyit Mehmet Özkan ''Metin Oktay İzmir doğumludur. İzmirspor çıkışlıdır, İzmir'in çocuğudur, Eşrefpaşalıdır. Onu sadece Galatasaraylılar değil, Fenerbahçeliler, Beşiktaşlılar da sever. Futbola ilgili ilgisiz herkesin gönlünde taht kurmuştur. Alçak gönüllüdür, halkın içindedir, fakir dostudur. Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük futbol yıldızı, adam gibi adam Metin Oktay'ın ismi Yeni Bornova Stadı'na çok yakışır”  ifadelerini kullandı.
Türkiye'de Metin Oktay isminin fazla yaşatılmadığına vurdu yapan başkan Seyit Mehmet Özkan “Biri amatör kümedeki Küçükçekmecespor'un kullandığı 1500 kişilik Metin Oktay Stadı, diğeri de 1000 kişilik Gebze Metin Oktay Stadı. Amatör Gebzespor bile burayı kullanmıyor. Başkalarının görmediğini gören bu iki camiaya şükran borçluyuz. Ama koskoca Metin Oktay ismine daha büyük stadyumlar yakışır. Yeni Bornova Stadı seyirci ile iç içe, çağdaş futbola çok uygun güzel bir tesis. Buraya Metin Oktay'ın ismi verilirse, ben de tesisin girişine 3 metrelik bir Metin Oktay heykeli armağan edeceğim” şeklinde konuştu. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"