comScore

Ziya Selçuk kimdir? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un konuşulan okul videosu

09 Eylül 2019, Pazartesi 14:35
Ziya Selçuk kimdir? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un konuşulan okul videosu

Ziya Selçuk kimdir, Ziya Selçuk nereli, Ziya Selçuk hayatı gibi aramaların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un eğitim öğretim yılının ilk gününde habersiz gittiği okulda çektiği video gündem oldu.

Ziya Selçuk kimdir, kaç yaşında? Ziya Selçuk nereli, Ziya Selçuk hayatı gibi aramaların yanıtlarını derledik. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ilk gününde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un haber vermeden bir okula giderek öğrencileri çektiği video sosyal medyada gündem oldu. Ziya Selçuk'un çektiği videoyu Instagram hesabından paylaşmasının ardından birçok beğeni ve yorum aldı. Ziya Selçuk kim sorusunun yanıtı haberimizde. 
 

Ziya Selçuk'un Instagram paylaşımı (Ziya Selçuk Instagram)


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açıldığı ilk gün kimseye haber vermeden Beykoz'da yer alan birilkokula giderek öğrencileri videoya çekti. Ziya Selçuk'u gören öğretmenler şaşkınlıklarını gizleyemezken, öğrencilerin okul içerisindeki koşuşturmaları videoyu izleyenleri duygulandırdı. Profesör Doktor Ziya Selçuk yaptığı paylaşımın altına, "Plansız, habersiz, yoldan geçerken Beykoz Güzelcehisar İlkokulu'na uğradım. Bugün umutsuzum diyen, karamsarım diyen, mutsuzum diyen varsa bir okulun bahçesinden içeriye baksın. Çocukların gözleri “bir umutsa aradığın, o da biziz” diye bağırıyor. Şükür kavuşturana." notunu düştü.

ZİYA SELÇUK INSTAGRAM VİDEOSU İÇİN TIKLA
 

Ziya Selçuk kimdir, kaç yaşında? Ziya Selçuk hayatı


Ziya Selçuk (1 Mayıs 1961, Emirler, Gölbaşı) Türk eğitimci ve siyasetçi. 10 Temmuz 2018'den beri Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanı olarak görev yapmaktadır Ziya Selçuk, 1 Mayıs 1961 tarihinde Ankara'nın Gölbaşı ilçesine bağlı Emirler köyünde doğdu. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi'nden mezun oldu. Yüksek lisansını gelişim psikolojisi alanında yaptı. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanında doktorasını tamamladı. Daha sonra Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde doçentlik ve profesörlük unvanlarını aldı. Ziya Selçuk, TED Üniversitesi'nin yanı sıra birçok özel eğitim-öğretim kurumunun kuruluşunda yer aldı. Türkiye Zeka Vakfı Yönetim Kurulu üyesi ve TÜBİTAK Grup Yürütme Komitesi üyeliği görevlerinde bulundu. 2003-2006 yılları arasında Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı yaptı ve Millî Eğitim Bakanlığı'nın müfredat reformu sürecini yürüttü. Türkiye'nin Avrupa Birliği üyelik müzakereleri kapsamında yer alan otuz beş başlıktan birisi olan "bilim ve eğitim" başlığının görüşmelerinde Türkiye'yi temsil etti.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)