comScore

Ziraat Türkiye Kupası 3. Tur kura çekimi yapıldı

07 Eylül 2017, Perşembe 16:04
Ziraat Türkiye Kupası 3. Tur kura çekimi yapıldı

Ziraat Türkiye Kupası mücadelesi kapsamında oynanacak olan 3. tur eşleşmeleri gerçekleştirildi. İşte kuralar;

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası 3. tur mücadelesinde takımları karşı karşıya getirecek olan kura çekimi yapıldı. Kura çekimi Türkiye Futbol Federasyon'u resmi internet sitesinden açıklandı.


Ziraat Türkiye Kupası 3. tur maçları

 

Ziraat Türkiye Kupası 3. Tur Kura Çekim Töreni; Türkiye Futbol Federasyonu Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Salonu'nda gerçekleştirildi. Kura çekimine Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi, Amatör Kurul Başkanı Ali Düşmez, Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik, Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın ile kulüp temsilcileri katıldı.

Ziraat Türkiye Kupası 3. turunda, 2. tur müsabakaları sonucu rakiplerini eleyen 33, Süper Lig'den 5, TFF 1. Lig'de yer alan 18 ile TFF 2. Lig'de yer alan 36 olmak üzere toplam 92 takım mücadele edecek. 3. tur maçları 19, 20 ve 21 Eylül 2017 tarihlerinde tek maç eleme usulüne göre oynanacak. Karşılaşmalar sonucunda tur atlayan 46 takımla birlikte Süper Lig'den 8 takım daha eklenecek ve toplam 54 takım; 4. Tur'da mücadele etmeye hak kazanacak. 4. Tur Kura Çekim tarihi ilerleyen günlerde açıklanacak.


Ziraat Türkiye Kupası 3. tur eşleşmeleri


FutbolArena haber turu (14 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.