comScore

Zam gelen ürünler hangileri? Son dakika zamları 2018 - Alkole ne kadar zam geldi? Benzine ne kadar zam geldi?

15 Ağustos 2018, Çarşamba 17:43
Zam gelen ürünler hangileri? Son dakika zamları 2018 - Alkole ne kadar zam geldi? Benzine ne kadar zam geldi?

Son dakika zam haberlerine ulaşmak isteyenler için hangi ürünlere zam geldiği, alkol zammı, sigara zammı, benzin zammı ve 2018 vergi zamlarına dair tüm gelişmeler haberimizde. 

FutbolArena - Son dakika zam gelen ürünler hakkında tüm gelişmeler! Hangi ürünlere zam geldi? Alkole ne kadar zam geldi? Sigaraya ne kadar zam geldi? Son dakika zam gelen ürünler hangileri? ABD'de ithal edilen bazı ürünlere getirilen ek verginin ardından Resmi Gazete'de yayınlandı. 

Bu gelişmenin ardından vatandaşlar alkol ve sigara dışında hangi ürünlere zam geldiğini araştırmaya başladı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 11 Haziran 2018'de yürürlüğe konulan ABD menşeli bazı ürünlerin ithalatında ek mali yükümlülük uygulanan oranlar yüzde 100 artırıldı.
 

Zam gelen ürünler (15 Ağustos 2018 Çarşamba)


Bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanan karar göre damıtım yoluyla elde edilen alkollü içkiler, likörler ve diğer alkollü içeceklere uygulanacak yeni vergi oranları yüzde 140.
Türkiye'nin bu kararından etkilenecek olan üç viski markası sırasıyla 145, 170 ve 190 TL'ye satılıyor. Alınan kararın fiyatlara yüzde 70 zam olarak yansıması bekleniyor. Bu zammın ardından viski fiyatları 246.50 TL, 289 TL ve 323 TL olacak. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 11 Haziran 2018'de yürürlüğe konulan ABD menşeli bazı ürünlerin ithalatında ek mali yükümlülük uygulanan oranlar yüzde 100 artırıldı. Son günlerde dövizde yukarı yönlü yaşanan dalgalanmalar akaryakıt fiyatlarına da yansıdı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'nın (EPGİS) açıklamasına göre yarından itibaren geçerli olacak şekilde benzine 46 kuruş, motorine ise 58 kuruş zam yapılacak. Sözcü'nün hazırladığı haberde, yapılan yeni zamlar aynı oranda ÖTV'den karşılanacağından pompa fiyatlarına bir yansıma olmayacak. Eğer zamlar ÖTV'den karşılanmasaydı gece yarısından sonra benzin 6,24 TL'den 6,70 TL'ye, motorin ise 5,66 TL'den 6,24 TL'ye çıkmış olacaktı.

ZAM YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"