comScore

Galatasaray Galatasaray

Zafer Biryol'dan Eren Derdiyok yorumu

09 Kasım 2016, Çarşamba 12:38
Zafer Biryol'dan Eren Derdiyok yorumu

Süper Lig'de gol krallığı yaşayan oyunculardan Zafer Biryol, Eren Derdiyok'un son haftalardaki gol atamama durumuyla ilgili yorumlarda bulundu.

FutbolArena Röportaj - Spor Toto Süper Lig'de haftalardır gole hasret kalan Eren Derdiyok'u eski golcülerden Zafer Biryol'a sorduk.

FutbolArena TV yayınına bağlanan Zafer Biryol, Eren Derdiyok'un gol kralı olabilecek bir santrafor değil ama her özelliği bulunan bir oyuncu olduğunu, Galatasaray'ın ceza sahasına girememesinin en büyük problem olduğunu belirtti. Zafer Biryol, "Eren Derdiyok'un yanına oyuncu sokarsanız Eren Derdiyok o kadar etkili olur. Ceza sahası içinde onu rahatlatacak oyuncu lazım" sözlerini kullandı.
"HER TÜRLÜ ÖZELLİĞİ VAR"

Eren Derdiyok'un her türlü özelliği barındırdığını ifade eden Zafer Biryol, "Eren Derdiyok'un özelliklerine bakmak lazım. Eren Derdiyok tek başına direkt gol kralı olabilecek bir santrafor değil. Fakat her özelliği var. Atletikliği var, koşması, sıçraması, arkadaşlarına pozisyon hazırlaması çok iyi olan bir oyuncu. Gol vuruşları da fena değil. Buradaki en büyük problem Galatasaray'ın ceza sahasına oyuncu sokamaması. Kenardan orta yapılıyor ama içeride bir tek Eren var. Galatasaray, ceza sahasına ne kadar çok oyuncu sokarsa Eren Derdiyok o kadar faydalı olur. En büyük problem bu şu anda" şeklinde konuştu.

 

 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"