comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Zafer Biryol: "Fernadao, Sow ve Van Persie'yi keser"

06 Ocak 2017, Cuma 21:18
Zafer Biryol:

Fenerbahçe'nin eski golcüsü Zafer Biryol sarı lacivertli kulübün santrforlarını değerlendirdi.

FutbolArena Röportaj - Süper Lig'in eski gol krallarından Zafer Biryol, Fenerbahçe'de Jose Fernandao'nun 1. santrafor olarak forma giyeceğini düşündüğünü söyledi. Transferi gündemde olan Brezilyalı oyuncunun Robin van Persie ve Moussa Sow'dan eksiği olmadığını dile getirdi.


Zafer Biryol, "Fernandao'yu Sow ve Van Persie'nin önünde görüyorum"


"Şimdi Fenerbahçe'de santrfor olarak Sow var, Van Persie var ve Fernandao var. Şahsen ben Fernandao'yu bu iki oyuncunun önüne koyarım." diyen Zafer Biryol, "Ben Fernandao'yu kesinlikle bu ikisinin arkasında görmüyorum. Formayı alacak ve orada oynayabilecek bir oyuncu. Goller de atmaya başladı. Bu durum golcüler için çok önemli." dedi. Santrforun penaltıdan veya 2. Lig takımına gol atmış olması çok önemli değil, santrfor için en önemli şey gol atmasıdır diyen Biryol, "Her santrfor gol attıkça çok daha iyi oynar" dedi.
Fernandao'nun ilk yarıya çok kötü başladığını ama iyi bitirdiğini hatırlatan Zafer Biryol, "Kilo fazlaları, sakatlıklar vs sezona kötü başladı ama çok iyi bitirdi. Bunun 2. yarıya da pozitif yansıması olacaktır." dedi. 


"Fenerbahçe Fernadao'yu satmayarak doğru yaptı"


Fenerbahçe'nin futbolcuyu göndermeyerek doğru yaptığını söyleyen Biryol, "Hatta bırak yedek kalmayı ilk 11 için birinci santrforun Fernandao olacağını düşünüyorum" dedi. 
Fernandao'nun birinci santrfor olmasının Fenerbahçe'nin de yararına olacağını belirten Biryol, "Daha önce de söylemiştim Van Persie zihinsel olarak ve fiziksel olarak Fenerbahçe seviyesinde bir takımı kaldırabilecek durumda değil. Van Persie biraz zorladığında ya sakatlanıyor, ya bir şeyleri bahane edip oyundan çıkıyor. Maç trafiğinde kendisini yormuyor ama bu Fenerbahçe'nin istediği bir durum değil." dedi.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)