comScore

Mersin İdmanyurdu Mersin İdmanyurdu

Yusuf Şimşek takımına güveniyor

26 Ekim 2016, Çarşamba 12:22
Yusuf Şimşek takımına güveniyor

TFF 1. Lig ekiplerinden Mersin İdman Yurdu'nun yeni Teknik Direktörü Yusuf Şimşek takımına güvendiğini söyledi. 

FutbolArena - TFF 1. Lig'de yaşanan mali sıkıntılar nedeni ile transfer yasaklarının olduğunu belirten Yusuf Şimşek, "Yönetimimiz aradı, ertesi gün görüşmeye geldim ve anlaştık. Tabii ki anlaşırken kendilerinin de bizlere bir vaadi var. Devre arasında transfer tahtasını açacaklarını söylediler. Biz de buna nazaran görevi kabul ettik." dedi.
 
Takımı hakkında olumlu düşüncelere sahip olduğunu ifade eden Yusuf Şimşek, "Gerçekten iyi bir takım var. Çok büyük bir şehir. Mersin İdmanyurdu olarak şu anki yeri hak etmediğimizi düşünüyorum. İnşallah bunu en kısa zamanda yukarılara taşımak istiyoruz. Bunu başaracak güce ve kuvvete hem takım, hem yönetim, hem de camia olarak sahibiz. İnşallah Şanlıurfaspor maçı ile bunu göstereceğiz. Sanki ilk defa futbol oynamaya başlıyormuş gibi, ilk defa hocalık yapıyor gibi heyecanlıyız. İnşallah bu heyecanımızı hafta sonu da 3 puan olarak göstermeyi düşünüyoruz." şeklinde konuştu.
 
Kulübün yaşadığı mali sıkıntıların farkında olduğunu ifade eden Yusuf Şimşek, "Aklımda bir soru işareti yok. Ben bu takıma güveniyorum. Gerçekten kaliteli futbolcular var, takım arkadaşı olduğum çocuklar var. Her takımda sıkıntılar var, bu sadece Mersin İdmanyurdu'nda olan bir şey değil. Önemli olan bu sıkıntıda taşın altına elini koyabilmek. Bizim ve yönetimin bunu yaptığını düşünüyorum. İnşallah bir an önce havaya girerek bu zor dönemden hep birlikte çıkarız diye düşünüyorum. Sadece bizi değil bu şehri ayağa kaldırmaya geldik. İnşallah da kaldıracağız." değerlendirmesinde bulundu.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.