comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Yusuf Erdoğan: 'Enkazın altından uyanırız'

25 Eylül 2016, Pazar 12:47
Yusuf Erdoğan: 'Enkazın altından uyanırız'

Trabzonspor'u Konyaspor karşısında galibiyete taşıyan golü atan Yusuf Erdoğan açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'in 5. haftasında Atiker Konyaspor'u Yusuf Erdoğan'ın attığı golle 1-0 deviren Trabzonspor'da galibiyetin sevinci yaşanıyor.

AA'da yer alan haberde golü atan genç oyuncu Yusuf Erdoğan, "Bir patlama, kırılma anını bekliyordu taraftarlarımız. İnşallah bu enkazın altından bu galibiyetle uyanırız. Bu takımın tekrar eski ruhunu kazanması gerekiyor" ifadelerini kullandı.
"YAŞADIKLARIMIZI BİR BİZ, BİR DE ALLAH BİLİYOR"

Konyaspor'un nasıl bir takım olduğunu bildiklerini ifade eden Yusuf Erdoğan, "aklaşık 2-3 senedir aynı sistemle oynuyorlar. İyi mücadele ediyorlar, biz de koşan mücadele eden bir takımız. Güzel bir maç oldu. Saha zemini, hava şartları bunlar etken ama ortada geçen bir maçtı. İkinci yarı daha üstündük ve Allah'a şükür 3 puan aldık" dedi.

Büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirten genç oyuncu, "Yaşadıklarımızı bir biz, bir Trabzon halkı bir de Allah biliyor. Büyük bir enkazın altından çıktık. İyi oyunculardan kurulu bir takımdık ama bir türlü istediğimiz oyunu yansıtamıyoruz. Üzerimizde bir baskı, stres vardı. Bir patlama, kırılma anını bekliyordu taraftarlarımız. İnşallah bu enkazın altından bu galibiyetle uyanırız. Bu takımın tekrar eski ruhunu kazanması gerekiyor" şeklinde konuştu.

"ÖZLENEN TAKIMIN GELMESİ GEREKİYOR"

Eski Trabzonspor'un yeniden oluşması gerektiğini vurgulayan Yusuf Erdoğan, "Allah'ın izniyle 3 puana tek golle de olsa sahip olduk. Artık o eski özlenen takımın geri gelmesi gerekiyor. Trabzonspor'da oynuyoruz, burada olmak bile bizim için çok büyük gurur, şeref. Her futbolcu tabii burada oynamak ister ama katılan arkadaşlarımız yerli yabancı çok kaliteli. O yüzden zaman zaman bekleyeceğiz, zaman zaman oynayacağız.  Önemli olan Trabzonspor'un kazanması, puan alması. Biz elimizden geleni yapacağız. Oynayıp oynamamam konusunda takdir hocamızın, inşallah takım için hayırlısı olur" diyerek sözlerini tamamladı.

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.