comScore

Yunanistan'dan skandal asker selamı sözleri! 'Özür dilemeliler'

28 Ekim 2019, Pazartesi 22:57
Yunanistan'dan skandal asker selamı sözleri! 'Özür dilemeliler'

Hentbol Milli Takım oyuncularımız Yunus Özmusul ve Ali Tınkır'ın milli maç sonrasında asker selamı vermesi Yunanistan'da kriz yarattı ve skandal bir açıklama yayınlandı. 

FutbolArena Dış Haberler - Asker selamı bu kez Yunanistan'da kriz yarattı ve skandal bir açıklama daha geldi. AEK ve Olympiakos Hentbol kulüpleri, oyuncuları Yunus Özmusul ile Ali Tınkır'ın milli maç sonrası asker selamı vermesiyle ilgili skandal bir açıklama yayınladı. 

YUNUS ÖZMUSUL'DAN AÇIKLAMA (SPORTS TV)
"BİZİ DİNLEMEDİLER BİLE"

Takımda kalmam adına çok büyük mücadele verildi. Ancak fanatik taraftar grubun aşırı baskılarına karşı gelemediler. Taraftar baskı sonrasında kontratım feshedildi. Bu noktada tabi ki Yunanistan ile Türkiye'nin geçmişten gelen, kendilerine göre problemlerin olması burada bir Türk oyuncu olarak oynamak ve üzerine bu tarz şeylerin olması işi bir kademe daha zorlaştırıyor. Şu an asker selamı pozundan pişman değilim. Yine olsa yine yaparız. Bize haksız bir işlem yapıldı. Bir açıklama yapılmadan, bizi dinlemeden böyle bir karar verildi. Kulüpsüz kaldık. Şu an ne olacak bilemiyoruz. Buradaki resmi işler tamamlandıktan sonra vatanımıza döneceğiz. Spor Bakanlığı ve Dış İşleri Bakanlığımızın yardımına ihtiyacımız var. Bir milli sporcu olarak burada yaşananlar bizi çok üzdü. 

Hentbol Milli takım oyuncularımız Yunus Özmusul ve Ali Tınkır'ın milli maç sonrasında çoklu fotoğrafta asker selamı vermesi Yunanistan'da krize sebep oldu. AEK ve Olympiakos kulüpleri oyuncularının asker selamı vermelerinin kabul edilemez bir davranış olduğunu söyleyerek, gerekeni yapacaklarını ve her iki oyuncunun da özür dilemesi gerektiğini söyledi. AEK kulübü Yunus Özmusul hakkında yaptığı açıklamada, "Bundan dolayı özür diliyoruz. Gereken yapılacaktır. Kesinlikle kabul edilemez." derken, Olympiakos kulübü ise Ali Tınkır hakkında benzer bir skandal açıklama yayınlayarak, "Yunanistan'a döndüğü zaman özür dilemesi gerekecek. Bu durum kabul edilemez." ifadelerine yer verdi. 

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)