comScore

Yunanistan'da 5 haftada 5 teknik direktör değişti

18 Ekim 2016, Salı 16:57
Yunanistan'da 5 haftada 5 teknik direktör değişti

Yunanistan Ligi'nde 5 haftada geride kalırken, 5 takımın teknik direktör değişikliğine gittiler.

FutbolArena Detay - Ülkenin içinde bulunduğu durumdan dolayı sezonun ancak Eylül ayında açılabildiği Yunanistan'da henüz 5 hafta bitmişken, 5 farklı kulüpte teknik direktör değişikliği yaşandı.
 
16 takımlı Yunanistan'ta ilk teknik direktör değiştiren kulüp, mali sorunlar yüzünden yeterli bir kadro kuramayan ve ilk 2 haftada Olympiakos ve Veria maçlarından puan alamayınca hocası Alekos Vosniadis ile yollarını ayırdı. Takımın yeni çalıştırıcısı Thomas Grafas oldu. Daha sonraki teknik adam değişikliği ise Atromitos'ta yaşandı. Geçen sezondan beri Atromitos'u yöneten eski milli futbolcu Trainos Dellas, takımının başında ilk 2 maçında puan alamayınca kovuldu. Geçici olarak takımın başına Georgios Korakakis getirildi.
 
Sezonun üçüncü teknik direktör değişikliğine giden takımı Asteras Tripolis oldu. İlk 3 maçta oynadığı Panionios, PAOK ve Atromitos sınavlarından puan alamayan Asteras Tripolis'te Makis Chavos gönderildi. 4.hafta itibariyle yeni teknik direktörleri Dimitrios Eleftheropoulos oldu.
 
5. HAFTA SONUNDA 2 DEĞİŞİKLİK
 
Yunanistan Ligi'nde 5.hafta maçları biterken, tam 2 kulüp hocalarını yolladı. İlk olarak derbide PAOK'a kaybeden İraklis'te yönetimle yaptığı toplantının ardından Nikos Papadopoulos ardından da AEK ile 5 maçta 10 puan toplamasına karşın, oyun olarak yetersiz kaldığı için eleştirilen Temur Ketsbaia koltuğunu kaybetti. İki kulüpte de yeni teknik adam isimleri açıklanmazken; böylece henüz 5 haftası geride kalmış Yunanistan Ligi'nde 16 takımdan 5'i kulübe de değişikliğe gitmiş oldu.

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.