comScore

YSK seçmen sorgulama ve Nerede oy kullanacağım? diye merak edenler buraya! (24 Haziran 2018 seçim haberleri)

02 Mayıs 2018, Çarşamba 15:38
YSK seçmen sorgulama ve Nerede oy kullanacağım? diye merak edenler buraya! (24 Haziran 2018 seçim haberleri)

24 Haziran seçimleri öncesinde "Nerede oy kullanacağım?" diye merak edenler için seçmen listeleri askıya çıkarıldı. Seçmenler muhtarlıktan nerede oy kullanabileceklerini öğrenebilecekler. Ayrıca YSK seçmen sorgulaması ve internetten seçmen yerini nasıl öğrenebilirim? diye merak edenler için tüm gelişmeler haberimizin devamında. 

FutbolArena - 24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala seçmenler nereye oy kullanacaklarını öğrenmeye başladı. Seçmen listeleri askıya çıkarıldığı için seçmenler nereye oy kullanacaklarını muharlıktan öğrenecek. Ancak onun dışında seçmen sorgulamayı internetten yapmak isteyen vatandaşlar için tabi ki E-Devlet şifresi olması kaydıyla YSK seçmen sorgulaması detayları ve "Nerede Koy Kullanacağım" sorusuna cevap arayanlar tüm detaylara haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 


YSK Seçmen son dakika haberleri (24 Haziran 2018)


Yurt İçi seçmen sorgulama yapmak için https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp sitesine girip, "Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl", "T.C. Kimlik Numarası", "Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No" gibi bilgileri doldurduktan sonra resim doğrulaması yaptığınızda nerede oy kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.


Seçmen adres değişikliği nasıl yapacağım?


Seçmen niteliğine sahip ve yerleşim yeri yurt içi olmasına rağmen,

Yurt içi seçmen kütüğünde kaydı bulunmayan,
Kayıtlarında düzeltme veya yerleşim yeri adresini değiştirmek isteyen vatandaşların;
30 Nisan 2018 (8.00) ile 12 Mayıs 2018 (17.00) tarihleri arasında (seçim başlangıç tarihi ile askı bitiş tarihi) kişiler, bizzat veya 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 50. maddesinde sayılanlar, ilgili nüfus müdürlüğüne adres beyan formu ile birlikte elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noter tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisi ile başvururlar ve nüfus müdürlüğünce tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini ilçe seçim kurulu başkanlığına teslim ederler.Seçmen kütüğü listeleri bugün sabah 08.30'da muhtarlıklarda askıya çıktı. Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) hazırladığı seçim takvimine göre; muhtarlık bölgesi askı listeleri 12 Mayıs cumartesi gününe kadar askıda kalacak. Muhtarlıklar hafta sonları da hizmet verecek


24 Haziran 2018 seçim haberleri


Cumhurbaşkanı geçici aday listesi 10 Mayıs'ta Resmi Gazete'de yayımlanacak ve itiraz süresi başlayacak. İtirazlar, 11 Mayıs saat 17.00'ye kadar yapılabilecek. YSK, itirazları 12 Mayıs'ta karara bağlayacak. 13 Mayıs'ta ise Cumhurbaşkanı kesin aday listesi Resmi Gazete'de yayımlanacak ve Cumhurbaşkanı seçimi propaganda dönemi başlayacak.

Siyasi parti genel merkezlerinin seçime katılacakları seçim çevrelerine ait aday listeleri, YSK'ye 21 Mayıs'ta en geç saat 17.00'ye kadar verilecek. Bağımsız milletvekili adaylığı için il seçim kurullarına yapılacak başvurunun son günü de 21 Mayıs olacak.

Tüm Aktüel Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"