comScore

YSK seçim yasağı kalktı mı? YSK yayın ve seçim yasağı ne zaman kalkacak? 31 mart seçim sonuçları ne zaman açıklanacak?

31 Mart 2019, Pazar 19:10
YSK seçim yasağı kalktı mı? YSK yayın ve seçim yasağı ne zaman kalkacak? 31 mart seçim sonuçları ne zaman açıklanacak?

YSK yayın ve seçim yasağı kalktı mı? YSK seçim yasağı ne zaman kalkacak? YSK seçim yasağı saat kaçta kalkacak? Seçim sonuçları yayın yasağı ne zaman kalkacak? Tüm bu soruların cevapları haberimizde. 

FutbolArena - YSK seçim yasağı ne zaman kalkıyor? YSK seçim yasağı ne zaman kalkacak? Seçim yasağı kalktı mı? Seçim sonuçları açıklandı mı? Tüm Türkiye nefesini tuttu ve seçim yasaklarının ne zaman kalkacağını merak etmeye başladı. YSK seçim yasağı ve seçim sonuçlarıyla ilgili son dakika haberleri burada. 
 

Kaç seçmen oy kullandı?


Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerinden derlenen bilgiye göre, Türkiye genelinde 57 milyon seçmen, 194 bin 390 sandıkta oy kullanacak. İlk defa sandığa gidecek 18 yaşını dolduran seçmen sayısı da 1 milyon 156 bin. İstanbul'da 10 milyon 560 bin 963 seçmen, 39 ilçede kurulacak 31 bin 124 sandıkta oylarını kullanacak. 2014 yerel seçim verilerine göre İstanbul'da seçmen sayısı 9 milyon 997 bin 24 kişiydi. Ankara'daki seçen sayısı da 3 milyon 922 bin 163.


FOX TV CANLI SEÇİM SONUÇLARI
 

Seçim yasağı ne zaman kalkacak? (31 Mart seçim sonuçları CANLI)


Saat 17:00'de biten oy verme işleminin ardından sandıklar kapandı. Saat 19:00 itibariyle sandıkların %12'si açıldı fakat buna rağmen YSK tarafından seçim yasağı henüz kalkmadı. Son dakika bilgisine göre saat 19:15'te YSK tarafından yayın yasağı kaldırılacak ve seçim sonuçları aktarılacak. 


YEREL SEÇİM İSTANBUL ADAYLARI

AK Parti: Binali Yıldırım
CHP: Ekrem İmamoğlu
DSP: Muammer Aydın
BTP: Selim Kotil
Saadet Partisi: Necdet Gökçınar
TKP: Zehra Güner Karaoğlu
DP: Ersan Gökgöz
VP: Mustafa İlker Yücel

TAKİP ETMEK İÇİN --> TIKLAYIN

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"