comScore

YSK nerede oy kullanacağım (23 Haziran İstanbul Yerel Seçimi)

21 Haziran 2019, Cuma 21:28
YSK nerede oy kullanacağım (23 Haziran İstanbul Yerel Seçimi)

İstanbul, 23 Haziran Pazar günü sandık başına giredek Ekrem İmamoğlu yada Binali Yıldırım arasında tercih yapacak. YSK nerede oy kullanacağım? 23 Haziran'da hangi sandıkta oy kullanacağım? 23 Haziran İstanbul nerede oy kullanacağım? sorularının cevapları haberimizde.

Milyonlarca İstanbul vatandaşı, 23 Haziran Pazar günü yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimi için sandık başına gidecek. 23 Haziran Pazar günü İBB seçimi için oy kullanacak vatandaşlar internet ortamında YSK nerede oy kullanacağım? 23 Haziran'da hangi sandıkta oy kullanacağım? 23 Haziran İstanbul nerede oy kullanacağım? araştırması gerçekleştiriyor. 


YSK 23 Haziran'da nerede oy kullanacağım?


Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında geçecek yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimi öncesinde İstanbul'da ikamet eden 10 Milyona yakın vatandaş, internet ortamında YSK nerede oy kullanacağım? araştırması gerçekeleştiriyor. 23 Haziran Pazar akşamı yapılacak İBB başkanlık seçimi öncesinde hangi sandıkta oy kullanacağınız konusunda bilgi edinmek istiyorsanız aşağıda yer alan linke tıklamanız yeterli olacaktır.


YSK HANGİ SANDIKTA OY KULLANACAĞIM?

 

Ekrem İmamoğlu - Binali Yıldırım canlı açıklamaları


Ekrem İmamoğlu - Binali Yıldırım, İstanbul'da yapılacak 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışı öncesinde bir çok kanalın ortak yayınında İsmail Küçükkaya'nın medaratörlüğünde ortak yayın gerçekleştiriyor.

EKREM İMAMOĞLU - BİNALİ YILDIRIM AÇIKLAMALARI
Ekrem İmamoğlu: "(İBB'de verilerin kopyalanması) Bu bir veri yedekleme işlemidir. Veri yedeklemek için de veri kopyalaması yapılır ve yedeklenir."

Binali Yıldırım: "Biz çok istemedik tekrarlanmasını. Hala ısrarla söylüyorum, CHP tamamının sayılmasına direnmeseydi bu seçim bugün tekrarlanmayacaktı."

Ekrem İmamoğlu: "Yenilenen seçim, bir demokrasi süreci mücadelesidir. Bu, sadece bir yerel seçim değildir."

Binali Yıldırım: "Benim oyum, CHP adayına yazılıyorsa veya bir başka adaya yazılıyorsa bu çalınmadır. Bunun başka bir izahı yok"
Ekrem İmamoğlu: ''Şimdi bu 20 TL'den 5 TL'si sahte diyorlar. Buna kimse inanmaz. YSK'nın kararında çaldılar yok, Sayın Yıldırım'ın mektubunda çaldılar yok. Meydanlarda 'Çaldılar' diyorlar. Çaldılar kime?''

İsmail Küçükkaya: ''Anadolu Ajansı'nda seçim gecesinde veriler niye kesilmiş olabilir efendim''

Binali Yıldırım: ''Ben ne bileyim. Biz elimizdeki sayıları işleyerek açıklamasını yaptık. Onun sebebi araştırılır bulunur ayrı konu.''
Ekrem İmamoğlu: ''Yenilenen seçim bir demokrasi mücadelesidir. Sadece bir yerel seçim değildir. Hakkımızı yiyenlere karşı verilen bir demokrasi mücadelesidir.''

Binali Yıldırım: ''Biz seçim sonrası yaşanan olaylara karşı hakkımızı aradık. Şimdi seçim tekrarlanıyor. Biz seçim tekrarlansın istemedik. CHP oyların hepsinin sayılmasına karşı çıktı.''


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)