comScore

Galatasaray Galatasaray

Yozgat Amatör kümede Galatasaray vakası

28 Ekim 2016, Cuma 16:52
Yozgat Amatör kümede Galatasaray vakası

Yozgat 1. Amatör Küme Futbol Ligi'nde Bozokspor, 16 yaşındaki futbolcuyu sahaya sürdüğü için 6-1 kazandığı maçta hükmen 3-0 mağlup olduç. 

FutbolArena - Yozgat 1. Amatör Küme Futbol Ligi B Grubu'nda Bozokspor, ligde Yozgat SHÇEK'i 6-1 yendiği maçta 16 yaşındaki oyuncusu Abdülkadir Toprak'ı sahaya sürdüğü için, Yozgat SHÇEK bu duruma itiraz etti. 

"A TAKIMDA 16 YAŞINDA OYUNCU OYNATILMAZ."
Bozokspor'un, Yozgat SHÇEK'i 6-1 yendiği mücadelede 2 gol atan Abdülkadir Toprak hakkında Yozgat SHÇEK kulübü "Bu yaştaki bir sporcunun A takım kadrosunda yer alamayacağını öne sürerek itirazda bulundu. Amatör Futbol Diisplin Kurulu ise Yozgat SHÇEK'in itirazını yerinde buldu. Bu durumda Bozokspor'un 6-1 kazandığı maçta hükmen 3-0 mağlup tescil edildi ve ayrıca Bozokspor teknik sorumlusu Ozkan Bayram ile antrenör Oktay Ekmen'e 15'er gühn hak mahrumiyeti cezası uygulanmasına karar verildi. 

"GALATASARAY'I ALKIŞLADILAR, BİZE CEZA VERİLDİ."

Öte yandan Bozokspor teknik sorumlusu Özkan Bayram, takımının hükmen mağlup sayılması ve kendisinni aldığı cezayla alakalı olarak ilginç açıklamalarda bulundu:

"Galatasaray 14 yaşındaki futbolcusunu oynattığı için alkışlanıp takdir topladı. Biz ise amatör kümede oynattığımız için ceza aldık. Takımımızın yaş ortalaması 17. En yaşlı futbolcumuz 19 yaşında. Bizim amacımız Yozgat'ta genç yetenekleri bulup, onları eğiterek önce amatör liglere, daha sonra da Türk futboluna kazandırmaktır dedi."

 

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.