comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Yoksa Yanal korkuyor mu?

10 Şubat 2014, Pazartesi 00:54

Ligde 20. Hafta sonrası şampiyonluk yarışı iyice kızıştı. Ersun Yanal kayıplara rağmen hep aynı şeyi söylüyor. "Şampiyon olacağız" Bunu inançtan mı, korkudan mı söylüyor?

FutbolArena Özel | Fenerbahçe ile Galatasaray arasında 3 hafta önce 10 olan puan farkı 4'e düştü. Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal son dönemde kazanılan ya da kaybedilen her maç sonrası aynı şeyi söylüyor. Şampiyon olacağız!
 
YANAL'IN DEĞİŞMEYEN SÖYLEMİ

İşte Yanal'ın ilk akla gelen şampiyonluk söylemleri:
 
1- Avrupa'dan men edildikten sonra tek bir hedeflerinin kaldığını ifade eden Fenerbahçe Teknik Direktörü, “Tek hedefimiz lig şampiyonluğu. Fenerbahçe'yi şampiyon yapmak için bir sezon yeter. Rakiplerimizin Avrupa'da mücadele etmesi, bizi bir adım önde kılıyor” diye konuştu.
 
2- Deplasmanda 3-2 kazanılan Bursaspor maçı sonrası açıklaması: Biz şampiyon olacağız, diğer takımlar sıralamayı belirlesinler.

3- Ligin 15. haftasında Fenerbahçe'nin evinde konuk ettiği Akhisar Belediyespor'u 4-0 mağlup ettiği maçın ardından Ersun Yanal: Biz şampiyon olacağız.
 
4- Galatasaray'a kaybedilen Süper Kupa maçı sonrası Ersun Yanal: Bu takım şampiyon olacak.

5- Deplasmanda 3-2 kazanılan Kasımpaşa maçı sonrası Ersun Yanal: Biz şampiyon olacağız.
 
6- Kadıköy'de 5-1 kazanılan Kayserispor maçı sonrası Ersun Yanal: Performans kriterlerimiz var, avantajlarımız var. Bunları yerine getireceğiz ve biz şampiyon olacağız.

7- Kadıköy'de kazanılan Galatasaray maçı sonrası Ersun Yanal: Biz şampiyon olacağız, diğer takımlar sıralamayı belirlesinler' demiştik, bugün bu inancı futbolcularım gösterdi.
 
8- Deplasmanda 2-1 kazanılan Antalyaspor maçı sonrası Ersun Yanal: Şampiyonluk yolunda aldığımız puandan çok oynadığımız oyun da önemliydi. 
 
9- Türkiye Kupası'nda kaybedilen Fethiyespor maçı sonrası Ersun Yanal: Kupanın statüsünden her şeye kadar tartışmak istersek çok konu var. Fenerbahçe lig sonunda bu şampiyonluğu alıp taraftarıyla kutlayacaktır.
 
10 - Kadıköy'de 4-0 kazanılan Akhisar maçı sonrası Ersun Yanal: Biz şampiyon olacağız.

11- Deplasmanda 2-1 kaybedilen Eskişehirspor maçı sonrası Ersun Yanal: Hemen toparlanıp kalan 15 maçın motivasyonu sağlayacağız ve şampiyon olacağız.
 
12 - Deplasmanda 2-0 kaybedilen Sivasspor maçı sonrası Ersun Yanal: Fenerbahçe, şampiyon olacak, bunu çok net söylüyorum. Bugün biz taraftarlarımızı üzdük. Bizi destekleyen, bu duruşundan vazgeçmeyen, herkese örnek olan çok güçlü bir camiamız var.
 
YANAL'IN ŞİFRESİ Mİ KORKUSU MU?

Peki Yanal'ın bu söylemi sık sık ve özellikle son dönemde üzerine basa basa söylemesi akıllara bazı sorular getiriyor.
 
Başarı için inancın şart olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Ve başarıya giden yoldaki tekniklerden biri ama Yanal'ın bu söylemi hemen hemen her maç sonrası dile getirmesi normal mi?
 
Ya da..

Fenerbahçe'de ki geleceği şampiyonluğa bağlı olan Yanal acaba buna gerçekten inanıyor mu?
 
Yanal'ın bu söyleminin altında endişe mi, korkuyor mu var?
 
Asıl hedefi şampiyonluk olan Fenerbahçe'nin hocası aynı şeyi sürekli neden söyler?

FutbolArena haber turu (24 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.