comScore

Galatasaray Galatasaray

Yılmaz Vural'dan Fatih Terim'e destek, Türk futbolu hakkında zehir zemberek sözler

24 Haziran 2016, Cuma 20:10
Yılmaz Vural'dan Fatih Terim'e destek, Türk futbolu hakkında zehir zemberek sözler

Yılmaz Vural, Milli takımın Euro 2016'dan elenmesinin ardından Türk futbolu hakkında zehir zemberek sözler sarfederken, Fatih Terim'e destek verdi. Vural, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a da göndermede bulundu. 

FutbolArena - Teknik Direktör Yılmaz Vural, Milli takımın Euro 2016'dan elenmesinin ardından Türk futbolu hakkında oldukça sert konuşurken, Fatih Terim'e de destek verdi. 

Yılmaz Vural, Radyospor'a yaptığı açıklamalarda zehir zemberek sözler sarfetti. 
 

Yılmaz Vural'dan Fatih Terim'e destek


Yılmaz Vural, "Futbolcular ve antrenörler bu işte en suçsuz olanlardır. Onlar gideceki başkaları gelecek. Mesele futbolu doğru yönetebilmekte. Çünkü sonuca bakan bir ülkeyiz. Sadece sonuca bakılan yerde kelle istersiniz. Şimdi de Fatih Terim'in kellesi isteniyor! Olmaz. Terim'e sadece şunu sorabilirim, Avrupa'ya gitti birçok yerde seminerler, toplantılar yaptı. Projeler üretti. Ee sonuç? Sonuç yok. Bunları birileri mi engelliyor?"
 

Yılmaz Vural Euro 2016'dan elenen Milli takımı yorumladı


Yılmaz Vural durumun çok kötü olmadığını vurgulayarak, "15 gün kalmadık mı Fransa'da? Eyfel'i de kırmızı beyaz yaptık. 3 maç oynadık. Ee yani yeter bize. Öyle çok mahfolduk demeye gerek yok. O onu yenseydi, bu bunu yenseydi 4 gün fazla kalacaktık sadece. Bu sefer papaz pilav yemedi. Ben öyle mahfolduk diye bakmıyorum. Çünkü hiçbir zaman futbolun gelişimi için adım atmamışken, bu sonuca da şaşırmıyorum ve mahfolduk demiyorum" ifadelerini kullandı. 
BU STATLER NİYE YAPILIYOR?

"O kadar stat yaptık. Avrupa'da yok bu kadar stat. Niye yaptık? Müteahhitler para kazansın diye mi? 3-5 bin kişi ya var, ya yok. Bunları kim düzeltecek? Ben mi düzelteceğim?"

"SİYASETE YALVARIYORUZ"

"Siyaset futbola etmemeli değil. Etmeli. Zaten siyasete yalvarıyoruz. Ne olursunuz kulüplerin borçları için devlet bankalarından bize kredi verdin diye yalvarıyoruz. Yalvarıyoruz kulüpler için yasa çıkarın diye"

"MECLİS 1 GECEDE YASA ÇIKARIYOR. KULÜPLER YASASI ÇIKARAMADILAR HALA"

"Hala tartışıyoruz kulüpler yasasını. Kaç tane Spor Bakanı gitti hala yasa çıkmıyor. Meclis kimseye sormadan 1 gecede yasa çıkarıyor. Neymiş efendim? Yönetici bulamazmışız. Kendi döneminde sorumlu tutarsak kimse yönetici olmazmış. Olmasın ya, böyle yapacaksanız olmasın zaten"
 

Yılmaz Vural'dan Arda Turan'a destek


Arda Turan'ın protesto edilmesi üzerine de konuşan Yılmaz Vural, "Arda ne yapsın şimdi? Bakın Arda, Manisaspor'da kiralık oynarken 'Gel seni Antalyaspor'a alayım' dedim. O da bana "Hocam söz. Ancak önce tekrar bir Galatasaray'a döneyim. Ne olacak, ne bitecek görelim. Ondan sonra söz" falan dedi. Yani şimdi ellerine fırsat geçtiklerinde değerlendiriyorlar da Arda ne yapsın? Bu ülkede yetişen oyuncuların durumu ortada" dedi. 


Yılmaz Vural'dan Aziz Yıldırım'a gönderme


Türk futbolunun gelişmediğini ve hiçbir zaman gelişmesi adına bir şeye başlamadığını söyleyen Yılmaz Vural, "Yeniden başlayalım değil. Biz hiçbir zaman başlamadık ki. Futbolu zaten iş adamlarının yönetmesi ayrı bir sorun. Mesela adam çıkıp diyor 20 senedir başkanım. Ee ne olmuş? Ne yapıyorsun da 20 senedir? ABD'yi bile 2 sene yönetip bırakıyorlar. Bizdeki bu koltuk sevdası nedir?" şeklinde Aziz Yıldırım'a da bir göndermede bulundu. 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.