comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Yılmaz Vural'dan Aziz Yıldırım'a dev çağrı: Hesap sorma hakkına sahip değil

08 Şubat 2017, Çarşamba 15:49
Yılmaz Vural'dan Aziz Yıldırım'a dev çağrı: Hesap sorma hakkına sahip değil

Teknik Direktör Yılmaz Vural gündeme ilişkin yaptığı açıklamalarda Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a eleştiri getirdi. 

FutbolArena - Teknik Direktör Yılmaz Vural, olaylı geçen Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ardından gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Vural, özellikle Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören ile ilgili yaptığı açıklamaları eleştirdi. 


Yılmaz Vural'dan Aziz Yıldırım'a hakem eleştirsi


Bip uygulamasında "10 Numara Muhabbet." kanalına konuşan Yılmaz Vural'ın Aziz Yıldırım hakkında yaptığı açıklamalar şu şekilde:


"AZİZ YILDIRIM HESAP SORMA HAKKINA SAHİP DEĞİL."
"Yayın ihalesinden tutun da, MHK'ya, futbolun sisteminden tutun da Külüpler Birliği Başkanı'nın tavrına kadar Aziz Yıldırım baya bir sert üslupla bunları yorumlamaya çalıştı. Aziz Yılıdırm tüm bunları yaparken, 17 kulübün başkanının geldiği ama 18. olarak kendisinin gelmediği bir ortamda hesap sorma hakkına sahip değil bence. Gel o zaman orada ver mücadeleni. Yani seni temsilen kulübü temsilen birini yollaman, bütün takımlar başkanlar nezdindde bu toplantılara katılırken senin katılmamana ben bir anlam veremiyorum. Ne kadar protesto edersen et gel işin içinde kal yine diye düşünüyorum. Onun için Aziz Yıldırım bundan sonraki toplantılara katılsın. Çünkü Fenerbahçe ayrı diğer takımlar ayrı havası yaratılmasın. Tabii Aziz Yıldırım zaman zaman yaptığı bu çıkışlar çoğunu da ben haklı çıkışlar olarak görüyorum. Sistemi eleştiriyor ve bu sistemin değişmesini istiyor. Siyasetin bu sistemin dışında kalmasını istiyor. Bunlar yalnış istekler değil ama bunu böyle dışarda kalarak bu söylediklerini gerçekleştirmesi veya diğer başkanları ikna etmesi bence mümkün değil."

"AZİZ YILDIRIM'A KATILMIYORUM."

Yılmaz Vural, Aziz Yıldırım'ın Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören'in Beşiktaş'tan alacağının olması ve bu nedenle hakem kararlarında siyah beyazlıların lehine düdük çalınması üzerine de konuşarak, bu konu hakkında Fenerbahçe başkanına katılmadığını söyledi. 

Yılmaz" Bu arada ben biliyorum ki Yıldırım Demirören'in böyle bir şey yapması mümkün değil ama başarısız olan taraf hemen bunları önünüze koyuveriyor. Deniliyor ki 'Bu bu ilişkilerden dolayı Beşiktaş kollanılıyor, Demirören Beşiktaş"ın başarısını istiyor böylece Beşiktaş'ın kazandığı başarı sayesinde para kazanacak ve O da kendi payını kurtaracak'. Böyle bir alaturka düşünce olur mu ? Ben buna katılmıyorum. Şimdi Yıldırım Bey'e bu kadar yüklenmenin bir alemi var mı, bilmiyorum. Ama maalesef bu dedikoduları engelleyemeyeceğiz. Başka bir örnek Fenebahçeli Başkan Mehmet Ali Aydınlar. Saygın bir işadamı ama ne hale getiriyoruz.

"ÖYLE OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM."

İşte Beşiktaşlı Başkan ne hale getirdik. Ondan evvel Galatasaraylı Başkanlar vardı onları ne hale getiriyoruz. Yani maalesef olmuyor. Taraflı görüyoruz, çünkü bir bahane gerekiyor hepimize... O yüzden ben bu kadar acımasız bakmıyorum. Ben sanmıyorum ki Demirören 100 milyon için Beşiktaş'ı şampiyon yapsın. Hakemlere Beşiktaş'ı koruyun desin . Öyle düşünmüyorum." diye konuştu. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)