comScore

Yıldırım Demirören, UEFA başkanlığını reddetti

15 Ekim 2016, Cumartesi 09:23
Yıldırım Demirören, UEFA başkanlığını reddetti

TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in UEFA başkanlığını istemediği ortaya çıktı.

FutbolArena - Geçtiğimiz aylarda yapılan UEFA başkanlık seçimiyle ilgili çarpıcı bir detay ortaya çıktı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in aday gösterilmek istendiği fakat Demirören'in bunu istemediği belirtildi.

Hürriyet'in haberine göre; Türkiye Rusya, Yunanistan, Güney Kıbrıs, Arnavutluk, Sırbistan, Bosna Hersek, Karadağ, Makedonya, Hırvatistan, Slovenya, Romanya ve Bulgaristan'dan oluşan 13'lü bir grup kuruldu. Bu grup arasında başkan adayının kim olacağı tartışıldı ve Yıldırım Demirören ismi öne çıktı. 
Fakat Demirören'in, "Federasyon başkanlığı ve özel işlerim dolayısıyla zaten aileme vakit ayıramıyorum. UEFA Başkanı bu dönemde 2.5 yıllığına seçilecek. Bu dönem geçsin daha sonra ne olacağına birlikte karar veririz. Servet Yardımcı Beyefendiye söz verdik. O bizi UEFA yönetiminde temsil edecek. Kısacası bizim temsil hakkımız zaten var. Şu 2.5 yıl geçsin sonra tekrar görüşürüz" dediği ifade edildi.

Bunun üzerine ortak görüş olarak Slovenya Futbol Federasyonu Başkanı Aleksander Ceferin aday gösterilir ve başkan seçilir.

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.