comScore

YKS sınav soruları 2018 - TYT puan hesaplama

30 Haziran 2018, Cumartesi 16:04
YKS sınav soruları 2018 - TYT puan hesaplama

Milyonlarca üniversite hayali kuran öğrenciler için beklenen gün geldi çattı. Üniversiteye geçiş öncesinde girilen Yüksek Öğretim Kurulları Sınavı (YKS) bugün gerçekleştirildi.  YKS soruların ne zaman açıklanacak? TYT Sınav soruların ne zaman yayınlanacak?

FutbolArena - Yaklaşık üç milyon adayın heyecanla beklediği gün geldi. Üniversite hayali kuran öğrenciler bu sabah hayatlarını değiştirecek sınava saat 10:15'te girdi. Yüksek Öğretim Kurulları Sınavı (YKS) soruların ne zaman açıklanacak? TYT Sınav soruların ne zaman yayınlanacak? ÖSYM resmi internet sitesinden YKS ve TYT ile ilgili açıklama yayınladı.


YKS Sınav Soruları ne zaman açıklanacak?


Üniversiteye yerleşmek için bütün sene emek döken adayar için beklenen gün geldi. Üniversiteye girişte yeni sınav uygulaması YKS'nin ilk oturumu TYT gerçekleştirildi. ÖSYM tarafından yayınlanan YKS sınavı TYT oturumu ve soruları açıklandı mı?

3 milyon öğrencinin bütün yıl emek harcayarak hazırlandığı YKS sınav soruları ne zaman açıklanacak? ÖSYM, YKS sınav sorularını açıkladı mı? iki oturum halinde olacak sınavın soruları ile ilgili henüz ÖSYM'den bir açıklama gelmedi. 


YKS Nedir? Yükseköğretim Kurumları Sınavı nedir?


Yükseköğretim Kurumları Sınavı ya da kısaca YKS, Türkiye'de 2017/2018 eğitim-öğretim yılı ile başlayan yükseköğretime geçiş sistemi sınavı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"