comScore

YKS ek tercih kontenjanları açıklandı! İşte ÖSYM taban puanları ve boş kontenjanlar

03 Eylül 2019, Salı 22:19
YKS ek tercih kontenjanları açıklandı! İşte ÖSYM taban puanları ve boş kontenjanlar

YKS ek tarcih kontenjanları açıklandı mı? 2019 YKS ek tarcih kontenjan bilgileri haberimizde.

On binlerce öğrencinin beklediği YKS ek tercih kontenjanı açıklandı. Yerleştirme sonuçlarına göre, herhangi bir üniversiteye kayıt yapmaya hak kazanamayan adaylar, ek tercih dönemini bekliyordu. YKS ek tercih kontenjanını açıkladı. İşte YKS tarafından açıklanan ÖSYM Üniversite taban puanları ve boş kontenjanları. Yaşanan bu gelişme üzerinde binlerce öğrenci YKS ek tercih kontenjanı açıklandı mı? YKS ek tarcih kontenjanları hakkında bilgi araştırmasına girdi. 


YKS ek tercih kontenjanı açıklandı mı? YKS ek tarcih kontenjanları


ÖSYM binlerce kişinin heyecanla beklediği duyuruyu resmi internet sitesinden gerçekleştirdi. YKS, ek yerleştirme tercihleri için boş kontenjan bilgilerini açıkladı. Yapılan açıklamanın ardından ek tercih yapacak öğrenciler, üniversite taban puanları ve boş kontenjanlar hakkında araştırmalara başladı.


YKS EK YERLEŞTİRME KILAVUZ VE TABLOLARI


2019 YKS ek tercih tarihleri de belli oldu. Adaylar 2019-YKS ek yerleştirme tercihlerini 5-11 Eylül 2019 tarihleri arasında T.C Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden biresysel olarak başvurabilecek. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)