comScore

Yılmaz Vural'dan yabancı sınırıyla ilgili flaş açıklama

21 Mart 2018, Çarşamba 17:46
Yılmaz Vural'dan yabancı sınırıyla ilgili flaş açıklama

Türk futbolunun önde gelen isimlerinden Yılmaz Vural, Türkiye'deki yabancı kuralı ve milli takım hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Lige verilen A Milli takımımız İrlanda Cumhuriyeti ve Karadağ ile hazırlık maçlarında karşı karşıya gelecek. A Milli takımımızın oynayacağı maçlar öncesinde Türk futbolunun önemli isimlerinden Yılmaz Vural, TRT Spor'a konuştu ve milli takım dışında Türkiye'deki yabancı kuralıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 


Yabancı kuralı değişecek mi?


Türkiye'de son dönemde en fazla tartışılan yabancı kuralı hakkında Yılmaz Vural da konuştu. Vural, "
Türkiye'de tartışacağımız konu niye oyuncu yetişmiyor? konusudur. Çok fazla oyuncu yetiştirmesi lazım. Bana göre yabancı sınırı serbest bırakılsın. Bizim tartışacağımız yabancı konusu değil. Türkiye'de oyuncu yetişmiyor. Bunu tartışmalı ve buna tedbirler almalıyız." ifadelerini kullandı. 

MİLLİ TAKIM SÖZLERİ
Yılmaz Vural ayrıca milli takımın geleceği hakkında da konuşurken, "Oynayan kadromuz artık 30'u yaş grubu olmaya başladı. Dolayısıyla milli takımın geleceğiyle ilgili değişiklik gerekiyor. Yeniden bir turnuvaya başlıyoruz ve kendi ligimizde dikkat çeken oyuncuların hepsi kadroya dahil olmuş. Umarım başarılı oluruz." dedi. 

Türkiye Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.