comScore

Yılmaz Vural'dan Lucescu'ya olay sözler! "Asabım bozuluyor"

14 Kasım 2017, Salı 18:27
Yılmaz Vural'dan Lucescu'ya olay sözler!

Teknik direktör Yılmaz Vural, milli takımda yaş kriterinden çok ortaya konulan performansa önem verilmesi gerektiğini söyledi.

FutbolArena - Yılmaz Vural, Atılım Üniversitesinde düzenlenen söyleşiye katılarak Türkiye - Arnavutluk maçı, Mircea Lucescu, yabancı futbolcu kuralı ve Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 

Yılmaz Vural'dan Türkiye - Arnavutluk ve Mircea Lucescu açıklamaları


Vural, Türkiye'nin hazırlık maçında Arnavutluk'a 3-2 yenildiği maçı televizyondan yorumladığını belirterek, ''Milli takım hocamız, bazı oyuncuları ilk defa sahada izlediğini söyledi. İnsanların aklıyla oynuyorlar, asabım bozuluyor. Biz prensipleri konuşuyoruz, kişileri değil. Kazanınca nasıl kenetleniyorsak kaybedince de kenetlenmeliyiz. Milli takımda oynayan futbolcunun genci, yaşlısı olmaz. Kim daha iyi performans gösteriyorsa sahada o oynar.'' ifadelerini kullandı.

"TÜRK OYUNCULAR DAHA FAZLA SÜRE ALMALI"
Yabancı oyuncu kuralının değişmesi gerektiğini savunan Vural, "Herkes suçu başkasına atıyor. Uluslararası arenada yarışacak oyuncu çıkaramıyoruz. Türk oyuncular daha fazla süre almalı. Avrupa ve dünyanın en güzel statlarından bazıları bizde ama başarımız yok." diye görüş belirtti.
 

Yılmaz Vural'dan Video Yardımcı Hakem yorumu


VAR sistemiyle ilgili de düşüncülerini paylaşan deneyimli teknik adam, "Sistemin uygulanmasını bazı noktalarda istiyorum. Ofsayt kuralında, topun çizgiye geçip geçmediğinde ve kart olaylarında hakemlerimize yardımı mutlaka olacaktır. Futbolun akışını bozmadan bu sisteme geçilmelidir.'' diye konuştu.

Milli Takımla ilgili tüm gelişmeleri Milli Takım Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.