comScore

Yılmaz Vural'dan Lucescu'ya flaş cevap: 'Sen eğer...'

09 Kasım 2017, Perşembe 01:03
Yılmaz Vural'dan Lucescu'ya flaş cevap: 'Sen eğer...'

Teknik Direktör Yılmaz Vural, Türk futboluyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Deneyimli futbol adamı ayrıca Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu'nun Türkiye hakkında "Doğu Ülkesi." demesine de tepki gösterdi. 

FutbolArena - Türk futbolunun önde gelen isimlerinden teknik direktör Yılmaz Vural gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz Vural, Lucescu'dan milli takıma ve son dönemde çok tartışılan yabancı kuralıyla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. 
 

Yılmaz Vural'dan yabancı sınırı açıklaması


Tivibuspor'a konuk olan Yılmaz Vural yabancı kuralıyla ilgili yaptığı açıklamada bizim derdimizin yabancı sınırından ziyade oyuncu yetiştirememenin olduğunu söyledi. 

"EĞİTİM TARZI DEĞİŞMELİ"
Bizim derdimiz yabancı sayısı değil, bizim derdimiz Türk oyuncunun yetişmemesi. Futbol diye kavram var. Devam ediyor, kulüpler yarışıyor. Ne olacak? İnsanların da bir şey seyretmesi lazım. Cenk Tosun da yabancı mesela. Almanya'dan yetişti. Yeni katılımlara bak, çoğu Almanya'dan gelme. Türkiye Ligi'nde yarısıdan çoğu Alman kökenli oyuncular. Yukarıdaki siyasetçilerimize de söylüyorum. Sürekli söylüyorum ama kimsenin algıladığı yok. Geliyor şimdi diyor ki, hocam benim çocuğum çok yetenekli ama karar vermiyoruz. 10-12 yaşlarında. Top mu oynasın, okula mı gitsin? Ben diyorum ki okula gitsin. Sen aileyi seçim yapmak zorunda bırakacak eğitim tarzını değiştirmelisin. 

"PARAYI ARTTIRIYORSUNUZ AMA BENİM HER KULÜPTEN ALACAĞIM VAR"

Türk futbolunda hep şekilsel değişikler oluyor. Ben 48 yıldır futbolun içindeyim. 48 yıl önce ne konuşuyorsam, hala aynı şeyleri söylüyorum. Kimsede niyet de göremiyorum. İşte şekilsel değişimler hep, tesis yapma, parayı arttırma. Parayı arttıyorsunuz da benim her kulüpten alacağım var. Nasıl bir para bu? Bu para bana niye gelmiyor? Her şey bozuk yani sistemde. 

YILMAZ VURAL'DAN LUCESCU'YA CEVAP!

Yabancı bizim yapımızı tanıyana kadar olan sürede zaman kaybediyor. Lucescu 3 büyüklerde kimin teknik direktörlük koltuğu boşalsa hemen adı geçen bir isimdi. Lucescu bir dönem sonra buraya geldi, sanki Türkiye'yi tanımıyormuş gibi konuşmaya başladı. İşte ne oluyor burada diyor. Hiç araştırmamış. Spontane teklif edilip, kabul etmiş gibi konuşuyor. İşte son söylemi. Eğer bu ülkeyi tanıyorsanız böyle söylem yapmamanız lazım. Hiçbir zaman biz kendimizi Doğu ülkesi olarak görmedik. Biz de siyasal ve halk anlamında batıya entegre olmak için çalışan bir ülkeyiz. 

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmelere Türkiye Süper Lig Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)