comScore

FutbolArena TV

Yılmaz Vural'dan Advocaat yorumu!

02 Mart 2017, Perşembe 19:34

Teknik direktör Yılmaz Vural ve eşi Sedef Vural bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında Down Sendromlu gençler ile birlikte yemek yaptı.
 

Yılmaz Vural'dan Dick Advocaat ve Fenerbahçe açıklaması


Anadolu Ajansı'nın haberine göre etkinlik sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yılmaz Vural, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe ve Dick Advocaat'a yönelik eleştirileri değerlendiren Yılmaz Vural, "O söylemleri meslek anlayışım adına doğru bulmuyorum. Çünkü çalıştığınız grubun liderisiniz ve sizden sahip çıkılmasını bekliyorum. 'Düzeltin.' diye sizler gelmişseniz, düzeltme zorunluluğunuz var. Hala aynı şartlarla devam ediyorsa o zaman sorun sizde mi, oyuncularda mı? Onu tartışmak lazım. Dolayısıyla ben söylemleri doğru bulmuyorum. Her maçtan sonra, olumsuz gidişin sorumlusu değilmiş gibi, 'şudur budur' şeklinde şikayetler olursa çok inandırıcı olmaz. O yüzden de sorunlar devam ediyor, çözülmüyor. 'Yabancı olunca her şeyi çözer ve becerir.' diye düşünülüyor. Çok önemli bir algı operasyonu diyebilirim. Sonuçta futbol... Deveye hendek atlatmıyorsunuz, belli kuralları ile yapılan iş. Yabancı kadar Türk de yapar iddiasındayız." diye konuştu.

Şenol Güneş'in başarısına dikkat çeken deneyimli teknik adam, "Bu görevlerde Türk antrenörün olması gerektiğini düşünüyorum. Ben bundan yanayım. İnsanla yapılan işte her ülke önce kendi insanını kullanıyor. Bizde de tam tersi oluyor, üzücü olan bu." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Videoları