comScore

Yılmaz Vural: "Yabancı teknik adamın milli takıma katkısı olmaz"

10 Eylül 2021, Cuma 17:56
Yılmaz Vural:

Yılmaz Vural, Milli takımda  teknik direktör Şenol Güneş ile yolların ayrılmasını yorumladı. 

FutbolArena - Teknik Direktör Yılmaz Vural, Şenol Güneş ile yolların ayrılmasın ardından milli takım ve Türk futbolu hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Sabah'a konuşan Yılmaz Vural'ın ifadeleri şu şekilde:
"HEP AYNI İSİMLER GÜNDEME GELİYOR"

'Bu ayrılıklardan sonra sürekli aynı isimler gündeme geliyor. Fatih Terim, Mustafa Denizli, Şenol Güneş, Ersun Yanal... Sonuç hep aynı? Futbolun asıl sorunlarının tartışıldığı bir platform oluşturulmalı. Avrupa'nın beş büyük ligiyle yarışıyoruz ama onlardan çok eksiğimiz var.

"FUTBOL OYNAMADAN DÖNMEYE MECBUR MUYUZ KARDEŞİM?"

Biz Avrupa Şampiyonaları'na gidip futbol oynamadan dönmeye mecbur muyuz kardeşim? Ülke futbolunun sorunları var, takımların yetiştirdiği oyuncular, yetişen hakemler bunlara bakmak lazım. Altyapı ve teknik açıdan büyük eksiklerimiz var. Görevdeyken konuşamazdı ama şimdi Şenol Hoca'yı da arayın sorun size çok şey anlatır. Pratiğin doğrusu sahaya yansır. Sahadaki eksiklikler de sorunları göz önüne getiriyor.

"YABANCI TEKNİK TEKNİK DİREKTÖRÜN MİLLİ TAKIMA KATKISI OLMAZ"

Yabancı teknik adamın milli takıma katkısı olmaz. Hiddink geldi, Lucescu geldi ne oldu? Başarısız oldular. Yabancı hoca gelirse eğitim konusunda sorun var demektir. Yabancı hoca getireceğinize yerli hocaları eğitin, yetiştirin. Bu eğitimi federasyon verecek. Eğer TFF yabancı hoca tercih ederse bu yerli hocaların yetersizliği olur. Ben kesinlikle yabancı hoca tercihinin, yerli teknik adamlara 'yetersizsiniz' mesajı olacağını düşünüyorum.'

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!
 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!