comScore

Yılmaz Vural taburcu oldu! 'Her anın kıymetini bilin'

14 Aralık 2020, Pazartesi 16:36
Yılmaz Vural taburcu oldu! 'Her anın kıymetini bilin'

Koronavirüs tedavisi tamamlanan Yılmaz Vural, hastaneden taburcu edildi.

FutbolArena - Türk futbolunun deneyimli teknik adamlarından Yılmaz Vural, bir süredir koronavirüs tedavisi gördüğü hastaneden taburcu edildi. Hastane çıkışında basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Yılmaz Vural, "Yaşadığınız her anın kıymetini bilin" dedi.

"FUTBOLUN İÇİNDE OLAN VEYA OLMAYAN HERKESE ETTİKLERİ DUALARDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Yoğun bakım ekibinin büyük gayret gösterdiğinin altını çizen Vural, "Yoğun bakım ekibine teşekkür ediyorum. Acil servis ekibine, özellikle Hakkı Alkan arkadaşıma ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Futbolun içinde olan veya olmayan herkese, ettikleri dualardan dolayı teşekkür ediyorum. Allah hepinize sağlık versin. Ben 68 yaşına gireceğim Ocak 1'de. Lütfen yaşadığınız her dakikanın kıymetini bilin. Allah herkese buralarda mücadele edebilecek kadar ekonomi versin" ifadelerini kullandı.

PROF. DR. ÇAĞLAR ÇUHADAROĞLU: "BU SADECE BİR ANI OLARAK KALACAK"

Altunizade Acıbadem Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu ise Yılmaz Vural'ın sağlık durumu ve yaşanan süreç ile ilgili bilgiler paylaştı. Çuhadaroğlu yaptığı açıklamada şöyle konuştu:
"Yılmaz hocamız aslında baktığınızda ağırca seyreden Covid olgularını yaşadı. Hafif başladı. 3'üncü ve 4'üncü gün iyiyken, hatta eve bile gidecek kadar iyiyken, bir süre sonra tekrardan nefes darlığı yaşadı ve bize geldi. Bu süreçte başka bir tedavi sürecine başladık ancak çok hızla ilerledi nefes darlığı. Biz de hızla yoğun bakım ekibinden yardım istedik. Hızla entübe ettiler ve yoğun bakım süreci yaşandı. Sonra yavaş yavaş normal soluğa geçme denemeleri yapıldı ve normal soluğa geçtikten sonra emin olalım diye Yılmaz hocamızı 24-36 saat daha konuk ettik. Bütün gün lig maçlarını izledi yoğun bakımda. Sonrasında takibini sağladık. Her geçen gün hem kan hem solunum değerleri daha iyiye gitti. Biraz yorgun olduğu için tekerlekli sandalyeyle geldi. Toparlayarak çok kısa süre içerisinde dönecektir. Bu arada kontrolümüzde kalacak. Kısa bir süre içerisinde tekrar göreceğiz. Sonrasında da bu bir anı olarak kalacak."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"