comScore

FutbolArena TV

Yılmaz Vural, down sendromlu çocuklarla buluştu

02 Mart 2017, Perşembe 18:44

 Teknik direktör Yılmaz Vural ve eşi Seda Vural, Down Şefler Mesleki Eğitim ve İstihdam Projesi kapsamında hayata geçirilen "Down Şefler" mutfağını ziyaret etti.

Sheraton Grand İstanbul Oteli'nde gerçekleşen etkinlikte Vural, eşiyle beraber mutfağa girerek down sendromlu çocuklarla salata hazırladı. Mutfakta çocuklarla sohbet eden Vural, yemekleri nasıl hazırladıklarıyla ilgili sorular sorup, bilgi aldı.

Yılmaz Vural, Down Şefler Mesleki Eğitim ve İstihdam Projesi'nin önemine değinerek, "Harika bir proje. Çünkü insanların bir şeyleri yapabilmeyi görmesi çok önemli. Biz de onlara destek olmaya çalışıyoruz. Çocuklarımız da bu işi çok iyi başarıyorlar. Bu tür projelerin de yapılması gerekiyor. Çünkü bu dünya sadece bizler için değil, hepimiz için. Ne mutlu bu projeyi hayata geçirenlere. Burada bulunmaktan da çok mutlu oldum." diye konuştu.

İstanbul Down Sendromu Derneği Asbaşkanı Aydan Gömügen Tuncay ise "Down sendromlu bireylerin kimseye muhtaç olmadan hayatlarını devam etmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Bu çocuklar 23 haftalık aşçılık eğitimi aldıktan sonra iş hayatına atılacaklar. Bizler de hep yanlarında destekçiyiz." dedi.

Etkinliğin sonunda çocuklar, Yılmaz Vural'la beraber yaptıkları yemekleri davetlilere ikram etti. 

İstanbul Down Sendromu Derneği önderliğinde, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) ile Tomurcuk Vakfı iş birliği ve Kare Anaokulu katkılarıyla hayata geçirilen Down Şefler Mesleki Eğitim ve İstihdam Projesi, down sendromlu bireylerin mutfak yeteneklerini ve beslenme alışkanlıklarını geliştirerek, yaşamlarını kimseye bağlı kalmadan sürdürebilme ve sosyal hayatlarını daha renkli ve zengin hale getirme amacını taşıyor. 

VİDEO ÖNERİLERİ