comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Yıllar sonra otaya çıkan Fernandao gerçeği

11 Aralık 2015, Cuma 10:59
Yıllar sonra otaya çıkan Fernandao gerçeği

Fenerbahçe'nin golcüsü Fernandao, 2009 yılında Ankaraspor'un kapısından dönmüş. O dönemki bonservis bedeliyse sadece 50 bin Euro.

FutbolArena Özel - 1.5 sezon Bursaspor forması giydikten sonra yaklaşık 5 milyon dolara Fenerbahçe'ye transfer olan Fernandao'nun Türkiye macerası aslında 2009 yılında başlamış. Ancak o dönem Ankaraspor'un küme düşürülmesi nedeniyle bu transfer yatmış.

ANKARASPOR KÜME DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ
 
2009 yılında teknik direktör Önder Özen'in isteğiyle Ankarasporlu yetkililer Brezilyalı oyuncunun transferini bitirme noktasına geldi. Hatta oyuncuya 50 bin Euro bonservis bedeli ödenerek transfer edilecekti.
 
Ancak bu transferin bitirilmesi için TFF'nin Ankaraspor için vereceği karar beklendi. Çünkü o dönem Ankaragücü Başkanı olan Ahmet Gökçekti.  Ve Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Ankaraspor ile Ankaragücü Kulübü ile arasındaki ilişkinin, sportif rekabeti engelleyici, müsabakaların ve ligin dürüstlüğünü, kamuoyunun ligin dürüstlüğüne ilişkin algısını zedeleyecek nitelikte olması nedeniyle Ankaraspor'un küme düşürülmesine karar verdi.
 
Ankaraspor küme düşürülünce Fernadao'nun 2009 yılında transferi gerçekleşmedi.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.