comScore

Yıldız Tilbe'den intihar haberlerine sert tepki

20 Eylül 2017, Çarşamba 23:31
Yıldız Tilbe'den intihar haberlerine sert tepki

Ünlü sanatçı Yıldız Tilbe intihar ettiğine dair haberlere sosyal medya hesabından sert tepki gösterdi. 

FutbolArena - Yıldız Tilbe intihar mı etti? Ünlü sanatçı hakkında çıkan haber sosyal medyada kısa sürede gündem oldu. Sözcü'nün haberine göre ünlü sanatçının evinde hap içerek intihar girişimde bulunduğu iddia edilirken, sonrasında ise Yıldız Tilbe'den bu haberler hakkında açıklama geldi. 


Yıldız Tilbe intihar mı etti, öldü mü?


Ünlü sanatçı Yıldız Tilbe'nin intihara girişiminde bulunduğu ve yüksek dozda hap içtiği yönündeki iddialar sosyal medyada bir anda gündem oldu. Sanatçının sevenleri bu haberin ardından büyük üzüntü yaşarken, akıllara hemen Yıldız Tilbe'nin bir röportajında o dönem Eşitmez'e olan aşkını şu sözlerle anlatmıştı: “Âşık oldum, adam evli çıktı, benim değildi. Çok üzüldüm. Ölüyordum. Şaka değil! Onu düşündüğüm zaman içimde bir şey vardı büyüyordu, hissediyordum. Bir gittim hasta çıktım, iyi mi? Hastaneye yattım, düşünmemeye çalıştım, attım o içimdeki kötü şeyi elimden geldiğince. Sonra adamı unuttum, rahatladım Allah'ıma bin şükür. Âşık oldum mu, çok derin yaşıyorum aşkı. Yine öyle sevebilirim. Ama kimseyi öyle sevmek istemiyorum.” demişti. YILDIZ TİLBE'DEN AÇIKLAMA GELDİ
Ünlü sanatçı Yıldız Tilbe ise kendisine ait twitter hesabından intihar ettiğine dair çıkan haberleri yalanladı ve sert tepki gösterdi. Yıldız Tilbe, Hakkımda yanlış haber yapan gazete ve gazetecileri kınıyorum ve mesleklerini şerefleriyle yapmalarını öneriyorum." derken, Haklımda yanlış haber yapan gazete ve haberin yalan içeriği için avukatım hukuki yollara başvuracaktır." şeklinde de sert tepki gösterdi. 

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN'DAN BÜYÜK TEPKİ!

Yıldız Tilbe'nin intihar ettiği yönündeki haberler sosyal medyada bir anda gündem olunca, ünlü sanatçının menajeri bu iddiaları yalanlarken, yakın arkadaşı Armağan Çağlayan ise büyük tepki gösterdi. Çağlayan, "Yıldız Tilbe haberi külliyen yalan. Şimdi konuştum, dipçik gibi. Kim uydurduysa bir tarafından uydurmuş." dedi.   

Yıldız Tilbe kimdir?


İzmir'in Konak ilçesine bağlı Gültepe semtinde gecekondu mahallesinde doğmuş olan Yıldız Tilbe ailesinin altı çocuğundan en küçüğüdür. Ailesi içinde "Yadigar" takma adıyla hitap edilmiştir. Annesinin adı Altun, babasının adı Ali'dir. Orta ikinci sınıfta okuduğu Mustafa Rahmi Balaban Okulu'nda eğitimini bırakmak zorunda kalmıştır.Çok küçük yaşlardan beri şarkı söylemeye başlamıştır. 18 yaşından önce evlenmiştir. Sezen Burçin (d.1985) adında bir kız çocuğu oldu.1989 yılında boşandı.. Daha sonra 5 yıl evli kaldığı Güngör Karahan'dan ayrılmıştır. Sonraları İzmir'de çeşitli gece kulüplerinde şarkıcılık yapmaya başlamıştır.Sahneye ilk olarak 1990 yılında Cengiz Özşeker'in patronu olduğu bir klüpte başlamıştır. 1991 yılının sonlarında Sezen Aksu, Tilbe'nin ismini duyup kendisini dinlemeye gelmiş ve vokalistlik teklif etmiştir. İki sanatçı tanışmış, Tilbe vokalistlik teklifini kabul ederek İstanbul'a gelmiş, Sezen Aksu'nun evine taşınmıştır. Sezen Aksu'ya konserlerinde ve albümlerinde vokallik yapmıştır. Sezen Aksu ile yolları ayrıldıktan sonra İstanbul'un gece kulüplerinde şarkı söylemeye başlamıştır. Bu sırada Cem Özer'in "Laf Lafı Açıyor" isimli programında solistlik teklifi almış ve bir süre programın solisti olarak şarkı söylemiştir. Bu programda kazandığı ün ile albüm teklifleri alarak 1994 yılının yazında ilk klibini Cenk Torun'la birlikte oynadığı "Delikanlım" adlı parçaya çekti. 

Bu yıllarda birçok sanatçıya hit olan şarkılar vermiş, vokaller yapmıştır.1996 yılında narkotik şube tarafından sanatçının evine yapılan baskında bir miktar esrar bulunmuş ve Tilbe üç gün gözaltında tutulmuş ardından serbest bırakılmıştır. Esrardan kurtulmak için Balıklı Rum Hastanesinde bir süre tedavi görmüştür.Yazdığı şarkılarda hüzün, aşk ve ayrılık konularını edinmiş olan Yıldız Tilbe şarkıları ve bestelerinde romantik konuları işlemiştir Tarz olarak pop ile başlamış ve repertuvarını genişleterek arabesk, halk müziği ve sanat müziği formlarını da kullanmıştır.2006 yılında yayınlanan ve sanatçının maxi-single çalışması olan Tanıdım Seni, 6 şarkı ve 2 versiyonla toplamda 8 şarkı barındırıp, sanatçının 11. albümüdür. Albümdeki tüm şarkıların söz ve müziği Yıldız Tilbe'ye aittir. 

2012 yılının başlarında TRT Müzik kanalında 5 hafta süren "Şarkıların Yıldızı" adlı müzik programı yapmıştır. Program daha sonra TRT'nin maddi imkanlarının yetersizliği gerekçesi ile yayından kaldırılmıştır. 28 Ekim 2012 tarihi itibariyle her pazar akşamı Flash TV'de yayınlanan "Yıldız Tilbe ile" isimli televizyon programıyla ekranlara geri dönmüştür.

Aktüel gündemle ilgili tüm gelişmelere Aktüel Haberleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ekim 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.