comScore

Yıldırım Demirören'den Zeytin Dalı Operasyonu için açıklama: "Arkanızdayız"

25 Ocak 2018, Perşembe 19:27
Yıldırım Demirören'den Zeytin Dalı Operasyonu için açıklama:

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, "Türk Futbol Ailesi tüm kalbi, ruhu, duasıyla, olağanüstü şartlarda ülkesi için göğsünü siper eden kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır" açıklamasını yaptı.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, her daim devletin yanında olduklarını ifade ederek, “Afrin ve bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı'nın sonuna kadar arkasındayız ve devletimizin yanındayız” diye konuştu. 
 

Yıldırım Demirören'den Afrin sözleri


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Zeytin Dalı Operasyonuyla alakalı federasyonun resmi sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak önemle vurgulamak isterim ki; her zaman lanetlediğimiz terörü bitirmek için Afrin ve bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı'nın sonuna kadar arkasındayız ve devletimizin yanındayız. Bütün dünyanın da bildiği üzere Türkiye evrensel hukuk kuralları ve Birleşmiş Milletler Sözleşmesi'nin ülkemize verdiği meşru müdafaa hakkını kullanarak, bölgeye güven ve huzur getirmek amacıyla bir harekat başlatmıştır. Tamamıyla sınır güvenliğimizin korunması, bölgede tehdit oluşturan terör koridorunun yok edilmesi ve insanlığın başına bela olan terör örgütlerinin kökünün kazınmasını amaçlayan Zeytin Dalı Harekâtı'nın zaferle tamamlanacağına, bölgeye barış ve huzurun geleceğine inancımız tamdır. Terör, Afrin'de ve yuvalandığı tüm yerlerde en kuvvetli şekilde cevabını alacaktır. Federasyonumuz, kulüplerimiz, sporcularımız ve tüm paydaşlarımızla 15 Temmuz'da olduğu gibi devlet ve milletimizle ortak duruş sergilenmesi bizler için gurur vericidir. Mensupları Balkan Savaşları'nda, 1. Dünya Savaşı'nda, Çanakkale Savaşı'nda vatanı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk Futbol Ailesi tüm kalbi, ruhu, duasıyla, olağanüstü şartlarda ülkesi için göğsünü siper eden kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifa, milletimize başsağlığı dileriz.
Allah, askerimizi korusun, şanlı tarihi zaferlerle dolu ordumuzu muzaffer kılsın.”
Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"